10 pravidiel internetového randenia

Redakcia | 4. Aug 2016
10 pravidiel internetového randenia

Je to už niekoľko mesiacov, možno i rokov čo ste sama. Už dohorelo, dobolelo... a vy konečne nadobúdate pocit, že nastal čas, aby ste sa pokúsili „do toho“ ísť opäť. Dať šancu niečomu, niekomu novému... Čoraz častejšie je miestom zoznamovania sa a prvého oťukávania sa internet. Nemusíte sa rozhodnúť hneď pre „profi zoznamku“, aj mnohé portály majú kolónku „ONA hľadá JEHO“...

1.

Základom je dobre zostavený inzerát (ak chcete, aby si našli vás). Nepíšte o sebe akými by ste chceli byť, ale aké ste. To, samozrejme, neznamená, že musíte nutne opísať všetky svoje negatívne vlastnosti. Premyslite si znenie inzerátu, prípadne si ho napíšte nanečisto.

2.

Ak si už s niekým píšete, vždy chcite aj konkrétnu odpoveď – žiadne „mlženie“ alebo hra na mŕtveho chrobáka – A, ty si sa ma pýtala či som ženatý? Zabudol som ti odpísať, prepáč. A opäť žiadne vyjadrenie – to je „podozrivé“...

3.

Internet vám ponúka možnosť „vyfiltrovať“ si určité požiadavky – vek, vzdelanie, bydlisko... Pokiaľ si respondent zadá obšírnejší profil môžete sa dozvedieť aj jeho vlastnosti, obľúbené činnosti, náboženské preferencie či politickú príslušnosť... Nemusí to byť pre vás jednoznačne dôležité, ale na zreteľ by ste ich mali brať, pretože raz príde (alebo môže prísť) k bodu, kedy budú rozhodovať.  

4.

Vždy píšte otvorene svoje názory, životné postoje – na jednej strane máte výhodu „anonymného“ prostredia – ak sa niekomu vaše názory nepáčia, nemusíte si viac písať a na strane druhej – len ak budete vo svojich vyjadreniach úprimní môže komunikácia napredovať a môžete spoznať svoje osobnosti. (Pravdaže za predpokladu, že sa takto správajú obe strany.)

5.

Sú ľudia, ktorí si na zoznamku fotografiu nedávajú, pretože to nepovažujú za dôležité, iní bez zaslaného fota komunikáciu ani nezačínajú rozbiehať. Je fajn, že nedávate iba na vizuálnu stránku, ale ruku na srdce, naozaj sa potom neupínate na falošné predstavy? Nepíše vám niekto ako Brad Pitt alebo Angelina Jolie? Pretože v takom prípade môžete byť pri stretnutí tvárou v tvár sklamaní... Nie každý je ochotný akceptovať, že vysnený – internetový princ či princezná majú „trošku ďalej“ od hviezdy. Nepodliehajte falošným predstavám, skôr buďte príjemne prekvapení! Alebo si rovno vypýtajte fotografiu, tak vás nič neprekvapí.

6.

Zopár zaslaných a vymenených e-mailov ešte nemusí znamenať, že sa musíte osobne  stretnúť. Komunikáciu môžete ukončiť tak, že už dotyčnej osobe neodpíšete. Pokiaľ ste si však vymenili niekoľko e-mailov nie je fér len tak skončiť. Môžete písanie obmedziť alebo to dotyčnému ohľaduplne, ale dostatočne jasne napíšte.  

7.

Osobné stretnutie by ste mali realizovať na neutrálnej pôde. Ani jeden sa nebude cítiť vo výhode „domáceho“ prostredia a budete takpovediac na jednej lodi.

8.

Nikdy si nedávajte stretnutie na miestach, kde budete sami dvaja. Vždy musí ísť o verejné miesto s dostatočným počtom ľudí. Nech by objekt vášho záujmu vyzeral akokoľvek príjemne a rozumeli by ste si úplne vo všetkom – vždy sú to len písmená, ktoré vás spájajú a ako vieme papier (i obrazovka) znesie všetko, takže opatrnosti nikdy nie je dosť.

9.

Ak sa s niekým idete osobne stretnúť, vždy dajte niekomu vedieť kedy a kam idete.

10.

Pokiaľ neviete, ako stretnutie, ktoré práve neprebieha najlepšie ukončiť, dohodnite sa vopred s kamarátkou. Tá vám po určitom čase (po pol hodine či hodine) zavolá a „skontroluje“ situáciu. V prípade, že rande neprebieha podľa vašich predstáv môže vás súrne „odvolať“ domov.  

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: