1. ročník dm ženského behu - posledná šanca zapojiť sa!

Redakcia | 25. Sep 2012
1. ročník dm ženského behu - posledná šanca zapojiť sa!

...viac ako len ďalší beh! Využite poslednú možnosť zapojiť sa!

PROGRAM DM ŽENSKÝ BEH, 29.9.2012

Celým podujatím Vás bude sprevádzať Adriana Poláková

10,00 – 13,00 Registrácia a prezentácia

10,00 – Otvorenie detskej a beauty zóny

10,00 – Športové hry a súťaže pre deti

10,45 – Ukážky karate pre deti (Body Energy Club)

11,00 – Zumbatomic – 40 min. cvičenie pre mamičky s deťmi

14,00 – Otvorenie šatní a úschovne

13:00 - Fleshdance - tanečná škola Mirky Kosorínovej "Smiem prosiť" - výučba dance choreografie zábavnou a uvoľnenou formou

13,45 – Body fitness Show - tanečná ukážka 5 druhov cvičenia (Body Energy Club)

14,00 – Vystúpenie Mira Jaroša

14,20 – Vystúpenie Bystríka a Roba Pappa

14,45 – Spoločná rozcvička pred štartom s Jany Landlom a Luciou Medekovou (Body Energy Club)

15,00 – Štart dm ženského behu 2012 na 9 km

15,05 – Štart dm ženského behu 2012 na 4 km

16,00 – Spoločný stretching po behu (Body Energy Club)

16,15 – Vyhlásenie výsledkov dm ženského behu 2012

16,25 – Vyhlásenie sumy vyzbieranej na sociálny projekt dm šport zóna

16,30 – Tombola

17,00 – Ukončenie akcie

Detská zóna 10,00 – 17,00 hod:

- VESELÉ ZÚBKY

Zábavná škola pre rodičov a deti. MUDr. Katarína Bartonková spolu s Mirom Jarošom, Robom Pappom a Bystríkom budú učiť deti a najmä ich rodičov, ako sa správne starať o detský chrup tak, aby zúbky našich najmenších boli vždy krásne zdravé a veselé.

- POSKYTNUTIE PRVEJ POMOCI DIEŤATKU

10:00 - 13:00 - Kurz prvej pomoci zameraný špeciálne na deti a ako im pomôcť v kritických situáciách

- SEBEOBRANA

Ukážky sebaobrany pre ženy pod vedením profesionálneho trénera, budete sa môcť aj aktívne zapojiť a vyskúšať si niektoré hmaty (Body Energy Club)

- SPRIEVODNÉ AKTIVITY:

- Maľovanie na tvár

- Kreslenie

- Detské atrakcie

- Stráženie detí pod odborným dohľadom od 14,00 do 16,00 hod.

10:30 - Tanečná škola "Smiem prosiť" pre deti - tanečná príprava s lektorkou

pre deti už od 4 rokov

14:00 - Tanečná škola "Smiem prosiť" pre deti - tanečná príprava s lektorkou

pre deti už od 4 rokov

Beauty zóna 10,00 – 17,00 hod:

- BEAUTY PORADŇA

O dokonalú vizáž návštevníčok sa postará aj popredná slovenská vizážistka Katka Kmecová a módny návrhár a vizážista Lukáš Kimlička.

- VLASOVÉ PORADENSTVO A STYLING

Vlasové poradenstvo a styling od profesionálnych kaderníkov z Toni&Guy spojené s testovaním produktov z radu Schwarzkopf Professional.

- NECHTOVÝ DIZAJN

Manikúra a nechtový dizajn s lakmi trendovej a pestrej značky s.he stylezone.

- OCHUTNÁVKA BIO VÝROBKOV ZNAČKY ALNATURA

Ochutnávka potravín zo surovín z ekologického poľnohospodárstva nemeckej značky AlnaturA s vysokým obsahom mnohých zdraviu prospešných látok.

 

DM ženský beh tento rok po prvýkrát aj za účasti pacientok s cukrovkou       

Športové podujatie DM ženský beh prichádza tento rok na Slovensko s úplne novým konceptom, ktorý prináša jedinečnú bežeckú platformu a filozofiu behu žien. Vďaka nej po prvý krát pobežia vedľa zdravých fanúšičiek behu aj pacientky s ochorením diabetes mellitus, lekárky, ale aj zamestnankyne farmaceutickej spoločnosti Novo Nordisk Slovakia, s.r.o. Spoločným behom tak chcú podporiť myšlienku aktívneho trávenia voľného času pacientov s cukrovkou, pre ktorých je pohyb neoddeliteľnou súčasťou liečby.  

Projekt DM ženský beh je celoeurópske bežecké podujatie pre ženy všetkých vekových a výkonnostných kategórii. Pomocou neho chce partner podujatia, spoločnosť Novo Nordisk osloviť diabetikov aj nediabetikov, prezentovať myšlienku zdravého životného štýlu a podporiť prevenciu cukrovky, ktorá sa stáva epidemiologickou hrozbou 21. storočia. Prizýva teda na podujatie svojich zamestnancov, diabetológov, ako aj pacientky.

To, že pacienti budú po prvýkrát bežať spolu so zdravou populáciou je dôkazom, že beh je aj pre cukrovkárov možným riešením ako dodržiavať zdravý životný štýl.  „Účasťou na tomto podujatí by sme chceli pripomenúť dôležitosť pohybu v rámci prevencie cukrovky,“ hovorí Roman Russocki, riaditeľ spoločnosti Novo Nordisk Slovakia s.r.o. „Našim cieľom je tiež zdôrazniť fakt, že diabetici by mali športovať pod dohľadom lekára, odborníka. Preto máme pripravené pre pacientky odborné poradenstvo a špeciálny tréningový plán. Teší ma, že dnes dostupná liečba umožňuje pacientom s cukrovkou normálny život“, dodáva Roman Russocki.

Pomoc pri tréningu pacientok ponúkla profesionálna trénerka Denisa Galovičová, ktorá je tiež dlhoročnou pacientkou s cukrovkou 1. typu. Šport však považuje za neodmysliteľnú súčasť svojho života, tak ako aj života každého jedného pacienta, či zdravého človeka. „Pri tréningu je však dôležité si uvedomiť, že organizmus diabetika môže reagovať inak, ako organizmus zdravého človeka“ vysvetľuje Denisa Galovičová. „Najdôležitejšie preto je, aby pacienti pomaly a postupne zvyšovali záťaž organizmu a počúvali pritom signály  svojho tela“, dodáva Denisa Galovičová.        

Centrom celého spoločensko-športového podujatia sa stane bratislavská Eurovea. Organizátori pripravili pre ženy štyri kategórie (do 39 rokov, 40 – 49 rokov, 50 – 59 rokov, 60 a viac rokov) a dve súťažné trate - pre zdatnejšie bežkyne 9-kilometrovú, pre začiatočníčky 4-kilometrovú. Štart pretekov je v sobotu 29.9.2012 o 15.00 hod. pri nákupnom centre Eurovea. On-line prihlasovací dotazník nájdu záujemkyne na www.bratislavamarathon.com. Registrácia sa ukončí 21.9.2012, osobne sa môžete prihlásiť od 27. do 29. 9.2012 aj v predajni Nike Eurovea.

V deň behu bude už od 10.00 hod. v stánku Novo Nordisk je zabezpečené bezplatné meranie glykémie a poradenstvo pre športovcov, ale aj iných záujemcov. Každú hodinu bude k dispozícii diétna sestra, ktorá zodpovie otázky týkajúce sa zdravého stravovania a zároveň oboznámi verejnosť s potravinami, ktoré majú vysoký podiel cukru.

Nezabudnite!

29.9.2012 o 15.00 hod., Eurovea

Každá účastníčka dostane balíček od dm drogerie markt!

"Viac ako len ďalší beh", takto znie podtitul dm ženského behu  - celoeurópsky úspešného bežeckého podujatia pre ženy všetkých vekových a výkonnostných kategórií.

Po prvýkrát prinášame na Slovensko nový koncept so silným partnerom - dm drogerie markt - vytvárajúci úplne novú bežeckú platformu a filozofiu behania žien. Centrom celého podujatia sa stane Eurovea, kde bude štart aj cieľ pretekov. Dámy si môžu vybrať jednoduchšiu 4km dlhú trať, vedúcu centrom mesta a pešou zónou, alebo náročnejšiu 9km dlhú trať vedúcu po nábreží Dunaja z petržalskej aj mestskej strany Bratislavy. Štart oboch behov je o 15.00 h.

Na všetky sa tešíme nielen na štarte, ale spoločne sa budeme stretávať aj počas celého roka na prípravných tréningoch organizovaných špeciálne pre ženy (sobota), ako aj na množstve menších bežeckých eventov, ktoré budeme organizovať a budú zamerané práve na vás. Naši tréneri vám budú neustále pomáhať svojimi radami a praktickými skúsenosťami, aby sa beh a zdravý pohyb stal aj vašou vášňou.

Ďalším, veľmi podstatným rozmerom podujatia dm ženský beh je vznik nového sociálneho projektu pod názvom "dm šport zóna".  Štartovné z dm ženského behu, ktoré činí 5 Eur, organizátori v plnej výške každý rok použijú na dovybavenie športovej časti vybraného detského ihriska v Bratislave športovými pomôckami, slúžiacimi počas roka všetkým deťom.

Viac info a prezentácia na: www.bratislavamarathon.com

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: