Zvyšky jedál nemusia vždy skončiť v koši. Ako s nimi naložiť?

zvyšky jedál, recyklovať, v koši, neplytvajte jedlom
8.2.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: stockadobe.com

Zamýšľali ste sa nad tým, že miesto v kolobehu recyklácie majú aj potravinové zvyšky? Tie však nemusia nájsť uplatnenie len v smetnom koši. Dajte im šancu na „druhý život“ a využite pestrú paletu možností ich opätovného využitia.

Pre inšpiráciu vám prinášame TIPY, ako naložiť so zvyškami jedla!

Pesto  

Pesto sa veľmi rýchlo udomácnilo v receptoch rôzneho druhu. A aj keď jeho trvanlivosť rátame len na pár dní, stále to nie je dôvod na vyhodenie. Ak vám pesto ostalo, šup s ním do nádobiek na ľad a do mrazničky.

Takto zamrazené kocky môžete použiť do najrôznejších jedál či omáčok.

pesto, zvyšky jedál, zamraziť

Zemiaky

Ak vám ostali  zvyšné zemiaky, môžete ich napríklad roztlačiť a zmiešať s múkou. Takto si môžete pripraviť párance, šúľance, bobaľky, plnené gule, ale aj slané zemiakové pečivo.

Ďalšou  možnosťou sú aj výdatné raňajky v podobe omelety so zvyškami zemiakov.

Ryža

Ostalo vám pol hrnca ryže a neviete, ako ju využiť? Riešenie je veľmi jednoduché a volá sa „rizoto“. Nepôjde síce o taliansku klasiku, no ak do nej pridáte suroviny, ktoré v kuchyni nájdete, lúsknutím prsta máte postarané o hlavný chod dňa. Úplne stačí, ak k nej primiešate trochu zeleniny, opraženého mäsa alebo hríbov.

Šupky z citrusového ovocia

Šupky nechajte vysušiť. Ak ich rozdrvíte na prášok a zmiešate s cukrom, získate úžasne voňavé sladidlo do čaju či dezertov. Odvary z mandarínkovej kôry sú skvelé aj na liečbu priedušiek. Kôra z citrusov vám však pomôže aj v domácnosti.

Napríklad, ak pridáte do nádoby so stvrdnutým cukrom pár citrónových šupiek bez dužiny, ostane sypký a pretkaný krásnou arómou.

Sušené šupky napríklad dodajú opätovný lesk matnému nábytku, odstránia škvrny od vodného kameňa a ako osviežovač vzduchu vyženú z vášho bytu pavúky.

využitie šupky z ovocia, kôra z citrónu, pomaranč, osviežovač vzduchu

Ovocie a zelenina

Zmäknuté ovocie, ktoré ste nestihli zjesť, nevyhadzujte. Radšej ho očistite, nakrájajte na menšie kúsky a zmrazte. Takto zmrazené ovocie môžete použiť do chutného, ale aj zdravého smoothie, jogurtov, pudingov či mliečnych koktailov. Ich príchuť bude dokonca ešte lepšia vďaka vplyvu koncentrovaných cukrov v prezretom ovocí.

Šikovne môžete zužitkovať paprikové semienka. Vysušené ich viete použiť ako korenie do rôznych jedál.

smootie, využitie zvyškov z ovocia

Pečivo

Je jasné, že najviac nám chutí čerstvé a chrumkavé. Ak vám pečivo stvrdne, obaľte ho vo vajíčku. Starší chlieb alebo rožky sú okrem toho skvelé aj na prípravu krutónov do polievky či šalátov. Opražte ich na panvici a zvyšok si odložte na neskôr do skleneného pohára s vetraním. A netreba zabúdať ani na starú dobrú klasiku v podobe domácej strúhanky, ktorú môžete využiť na vyprážaný syr, karfiol či rezne.

Ak vám ostanú zvyšky aj z trojobalu, využite ich do rascovej polievky.

krutóny, staré pečivo, kaufland

Víno

Ak vám ostalo v chladničke víno a nestihnete ho vypiť,  nevylievajte ho do výlevky. Radšej ho nalejte do pohára so vzduchotesným uzáverom a uložte do chladničky.

Keď ho neskôr zmiešate s octom, vytvoríte skvelý dresing na šalát, ktorý vďaka nemu získa neobvyklú, no naozaj skvelú chuť.

Ďalšou možnosťou je opäť mrazenie. Víno môžete naliať do nádobiek na ľad. Takto zmrazené kocky vám neskôr pomôžu pri príprave gulášu, omáčky či duseného mäsa.

Ešte stále si myslíte, že zvyšky jedla sa nedajú spotrebovať? Vyvarujte sa zbytočnému plytvaniu potravín, využite ich najlepšie, ako sa dá a ušetrite aj svoju peňaženku.

A ak vám doma niečo chýba, zastavte sa v Kauflande. Nájdete tu široký sortiment vždy čerstvých a kvalitných potravín.