Začína sa nový školský rok! Aké prázdniny nás čakajú?

PR | 22. Aug 2019
Začína sa nový školský rok! Aké prázdniny nás čakajú?
foto: Bigstock.com

Leto pomaly končí a vašich najmenších čakajú každodenné povinnosti v škole. Aj počas školského roku je však priestor na dokonalý oddych a relax. Pripravili sme pre vás zoznam všetkých školských prázdnin v roku 2019/2020 a niekoľko tipov, ako si dni bez školy užiť s deťmi naplno!

Prvé prázdniny nás čakajú už na prelome októbra a novembra

Jesenné prázdniny sú skvelým časom pre oddych v prírode.

Ak sa chystáte do Tatier, počítajte so zimnou uzáverou chodíkov, ktorá trvá  približne od 1. novembra 2019 do 15. júna 2020. Niekoľko trás je však otvorených počas celého roku. Urobte si výlet na Hrebienok, Sliezky dom či okolo Štrbského plesa. S októbrom sa spája aj čoraz obľúbenejší sviatok Halloween. Hrady a zámky po Slovensku organizujú noc strašidiel, duchov, víl a škriatkov.
Zaujímavosťou sú tiež wellness pobyty s tematikou najstrašidelnejšieho dňa v roku. Kým vy relaxujete, deti si vyrobia svoju vlastnú masku s detskom kútiku. 

Vianočné prázdniny by nemali patriť len zhonu pri nákupoch

Užite si tento čas naplno! Obdarujte rodičov vianočným pobytom, keď sa o všetko, čo k Vianociam patrí, postarajú na recepcii hotela. Wellness Hotel Patince ponúka oddychový Vianočný pobyt s pravou kapustnicou, medovníčkami a rodinnou atmosférou. Ak však preferujete Vianoce v pohodlí vašej obývačky, wellness si môžete užiť počas Mikuláša, Troch kráľov alebo sa vytancovať na Štefanskej zábave. 

Polročné prázdniny

Polročné prázdniny trvajú síce len krátko, no nezabudnite si dopriať relax pred začatím nového polroku. Za dobré vysvedčenie odmeňte deti návštevou aquaparku, wellness centra alebo malým výletom do detského centra. Motivujte deti do ďalšieho polroku príjemným výletom vo vašom okolí. Porozprávajte sa o tom, ako deti hodnotia polrok a čo by chceli v nastávajúcom období zmeniť.

termíny prázdnin

Termín jarných prázdnin sa každoročne mení podľa krajov

Bude to tak aj v ďalšom školskom roku. Tentokrát sa na jarné prázdniny môžu tešiť najprv Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj. Priaznivci lyžovania a zimných športov si už istotne plánujú návštevu vychýrených lyžiarskych centier či malých zjazdoviek vo Vysokých Tatrách či v Nízkych Tatrách, v Malej alebo vo Veľkej Fatre. Ak však preferujete teplo sáun a bazénov, potešte ratolesti wellness centrom alebo aquaparkom s množstvom tobogánov a atrakcií. 

Veľkonočné prázdniny už mnohí neoslavujú len v kruhu rodiny, čakajúc na šibačov

Prázdniny si mnohí užívajú na lyžovačke na Slovensku či v Rakúsku. Hrady a zámky si počas veľkonočných prázdnin plánujú množstvo zábavných atrakcii pre najmenších dobrodruhov. V zahraničí sú populárne veľkonočné trhy či hry so schovávaním vajíčok. Jar je skvelým časom na návštevu ZOO, fariem či kontaktných ZOO, kde si deti môžu zvieratá aj pohladiť.  

Letné prázdniny prídu skôr, ako sa nazdáte

Ak si chcete byť istí voľnými izbami v vašom vysnívanom rezorte či centre, pobyt si rezervujte už počas zimného obdobia. Za dokonalými prázdninami však nemusíte cestovať do zahraničia. Dovolenku snov je možné prežiť aj na Slovensku.
Spoznajte krásy Slovenska a miest, kde ste ešte nikdy neboli. Slovenský raj, Muránska planina či južné Slovensko poskytujú množstvo atrakcií. Deti prekvapte stanovačkou či opekačkou na záhrade. Prázdniny predsa nie sú o nabehaných kilometroch, ale o spoločne strávenom čase. 

Termíny školských prázdnin: 2019/2020

Prázdniny jesenné:  

30. október – 31. október 2019

Návrat do školy: 4. november 2019, pondelok

Vianočné prázdniny:

23. december 2019 – 7. január 2020

Návrat do školy: 8. január 2020, streda

Polročné prázdniny: 

3. február 2020

Návrat do školy: 4. február 2020, utorok

Jarné prázdniny:

Bratislavský kraj, Nitriansky kraj Trnavský kraj

17. február – 21. február 2020

Návrat do školy: 24. február 2020, pondelok

Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj

24. február –28. február 2020

Návrat do školy: 2. marec 2020, pondelok

Košický kraj, Prešovský kraj

2. marec – 6. marec 2020

Návrat do školy: 9. marec 2020, pondelok

Veľkonočné prázdniny:

9. apríl – 14. apríl 2020

Návrat do školy: 15. apríl 2020, streda

Letné prázdniny:

1. júl – 31. august 2020

Návrat do školy: 2. september 2020, streda

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: