Veselé knižky na dlhé večery

Veselé knižky na dlhé večery
17.9.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: slovart

Jeseň je pred dverami a Vydavateľstvo SLOVART opäť pripravilo pre najmenších čitateľov knihy, s ktorými strávia mnoho pekných chvíľ.

Labky, krídla, chvostíky je nová zbierka vtipných básničiek pre veselé hlavičky od Márie Štefánkovej

Naši malí čitatelia v nej nájdu zvieratká od výmyslu sveta. Nielen prasiatko, psíčka či mačičku, ale aj zvieratá z ďalekých krajín. Spoznajú vtáky, čo lietajú vysoko v oblakoch, ako aj ryby plávajúce hlboko pod morskou hladinou. V knižke Labky, krídla, chvostíky básničky o týchto tvoroch dopĺňajú krásne ilustrácie Mareka Mertinka.

Knihu Labky, krídla, chvostíky nájdete v každom dobrom kníhkupectve. Je vhodná pre čitateľov od 5 rokov, no aj pre deti, ktoré sa práve učia čítať.

Pre staršie deti je určená knižka, ktorá vyjde už onedlho – Hups, Rups a Šups od autoriek Gabriely Futovej a Kataríny Škorupovej s ilustráciami Kataríny Ilkovičovej..

Je o bájnych, často spomínaných stvoreniach – tlačiarenských škriatkoch!

Malý Hups je tlačiarenský škriatok, z knižiek berie písmenká a robí si z nich nábytok vo svojej myšacej diere. Inokedy ich len poprehadzuje a dobre sa na tom baví. Jedného pekného dňa sa zoznámi s Amálkou a zdá sa, že jej svojimi písmenkovými kúskami narobil kopu problémov.

Ale nie, všetko je inak, písmenká v Amálkinej čítanke predsa nevymenil Hups, no Amálka sa naňho za to hnevá, ba dokonca aj plače! Hups jej musí dokázať, že to nebol on a nájsť toho záškodníka, čo Amálku rozplakal. Koľko škriatkov môže byť v jednej takej tlačiarni? Chybu nájdete skoro v každej knihe, takže jeden by to asi nezvládol, však?

Príbehy tlačiarenských škriatkov Hupsa, Rupsa a Šupsa si budete môcť prečítať už v novembri.
Ktovie, či aj v tejto knihe nešarapatili? Je to predsa ich práca. No nie?