TOP 5 najzdravších potravín

TOP 5 najzdravších potravín
29.11.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Zdravie sa začína kvalitnou výživou. Skúste do jedálnička pridať tieto potraviny a dodať telu výživu, ktorú potrebuje.

1. Avokádo

Toto ovocie hruškovitého tvaru má asi len 160 kalórií a obsahuje toľko vlákniny ako jeden plátok celozrnného chleba. Poskytuje vitamín C a B6, draslík, antioxidanty a jednu tretinu odporúčanej dávky kyseliny listovej.

2. Zeler

Nové štúdie ukazujú, že zeler dokáže bojovať proti duševným ochoreniam. Zlúčeniny lutolínu a diosmínu, ktoré sa prirodzene objavujú práve v zeleri, by mohli byť účinné proti duševným chorobám, ako je Alzheimerova choroba.

3. Čili papričky

Obsahujú kapsaicín, ktorý, okrem toho, že môže za ich pálivosť, má veľa liečebných účinkov. Zásadným plusom je jeho schopnosť chrániť organizmus proti rozvoju nádorových ochorení. Štúdia publikovaná v Cancer Research zistila, že kapsaicín má unikátnu schopnosť ničiť rakovinové bunky.

4. Arašidy

Dobré tuky v arašidových výrobkoch zlepšujú rovnováhu inzulínu a chránia proti srdcovým ochoreniam. Ďalším pozitívom arašidov je obsah vlákniny. Nerozpustná vláknina obsiahnutá v arašidoch je dôležitá ako prevencia zápchy i hemoroidov, zároveň spomaľuje vstrebávanie cholesterolu z čreva, takže znižuje jeho hladinu v organizme.“

5. Celozrnné obilniny

Kto pravidelne raňajkuje napr. celozrnné pečivo je takmer o polovicu menej ohrozený srdcovými chorobami, cukrovkou a obezitou. Rozpustná vláknina v celozrnných obilninách sa v črevách formuje do materiálu podobného gélu, ktorý zabraňuje cholesterolu a nasýteným tukom dostať sa do krvného obehu.