Sen každej mamy: Čistá a voňavá bielizeň

Sen každej mamy: Čistá a voňavá bielizeň
1.5.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Ten pocit, keď vytiahnete z práčky tričko, ktoré vaše dieťa ušpinilo obedom, nohavice, ktoré mali farbu trávnika na školskom dvore a tie veci sú bez škvŕn. Voňajú čistotou.

Ako prať bielizeň správne

Zvyčajne si prečítame štítok na oblečení a perieme podľa odporúčaní. Možno sa zbavíme škaredých škvŕn, ale baktérie, ktoré sú sú časťou špinavej bielizne, prežívajú pri 30 i 40 stupňových teplotách.

Na trhu sú už dostupné pracie prostriedky, ktoré pomáhajú odstraňovat baktérie. Navyše, neobsahujú chlór. Čo znamená, že vaše oblečenie nezničia a nedráždia pokožku.

Dobré tipy  pre vás:

 • Neprepĺňajte práčku
  Medzi vrchom bubna a bielizňou by mal byť priestor na šírku dlane.  Ak je bielizne priveľa,       nielenže sa môže práčka poškodiť, ale pranie nebude účinné.
 • Triedenie bielizne
  Na biele a farebné nestačí. Je dobré, ak delíme bielizeň aj podľa materiálov. Potom môžeme zvoliť vhodný program na pranie a vybrať prací prostriedok. SAVO bez Chloru má prípravky na biele a farebné prádlo, ktoré chránia pred vyblednutím.
 • Dávkovanie pracieho prostriedku
  Ak je pracieho prípravku veľa, spôsobí to nadmerné penenie a výsledok prania nebude taký efektný. Smerodajné by mali byť odporúčania výrobcu, ktoré vždy nájdete na balení samotného pracieho prípravku.

 • Čistenie samotnej práčky
  Je dôležité venovať pozornosť aj samotnej práčke. Bielizeň nebude voňavá, ak je čerpadlo na prací prostriedok plné plesní. Nezabúdajte ani také miesta ako je tesniaca guma a filter práčky.

Poradiť si so škvrnami aj baktériami

Rodiny s deťmi uvítajú pracie prostriedky, ktoré vyperú, rozžiaria bielizeň, chránia farby a pomáhajú odstraňovať baktérie. Vďaka dvojakému účinku si prací prostriedok bez chlóru poradí nielen so škvrnami na oblečení, ale bielizeň  zostane hygienicky čistá. 

Nemusíte sa obávať ani podráždenia pokožky.
SAVO prací prášok neobsahuje CHLÓR!