Rodinný charitatívny beh pomôže deťom: Už túto nedeľu 8. septembra

Linka Detskej istoty | 3. Sep 2019
Rodinný charitatívny beh pomôže deťom: Už túto nedeľu 8. septembra
foto: Linka Detskej istoty

Jedenásty ročník rodinného charitatívneho behu odštartuje v nedeľu 8. septembra o 10:00 v areáli Partizánskej lúky v Bratislave.

Všetky finančné prostriedky získané zo štartovného alebo z darov využije priamo na svoje aktivity Linka detskej istoty.

21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc!” 

Bežci z celého Slovenska i zahraničia majú možnosť urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale aj pre deti, ktoré potrebujú pomoc. Účasťou na rodinnom charitatívnom behu “21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc!” a zaplatením štartovného totiž prispejú na činnosť Linky detskej istoty.

Hlavným cieľom podujatia je získať finančné prostriedky na pomoc deťom, ktorých problémy nie sú o nič menšie ako problémy dospelých, avšak možnosť ich riešenia vlastnými silami je veľmi obmedzená alebo žiadna. 

Charitatívny beh organizuje Linka detskej istoty.

Beh sa už tradične koná na Partizánskej lúke, pričom štart a cieľ je v priestoroch amfiteátra. „Trate – 3 km, 7 km a 21,1 km – by mali vyhovovať všetkým typom bežcov, od náročných po bežcov amatérov, ktorých hlavným cieľom je pomôcť dobrej veci.

Súčasťou podujatia je aj tzv. Rodinný beh, 1,5 km okolo jazierka na Partizánskej lúke, určený pre deti a ich rodičov, ktorý je bezplatný. Chýbať nebudú ani sprievodné aktivity a občerstvenie, čím chceme vytvoriť atmosféru príjemného nedeľného dopoludnia stráveného na Partizánskej lúke, umocneného vedomím, že každý krok dá deťom v núdzi pocit bezpečia," uviedla Ivanič Rybanská. Beží sa za každého počasia.

Všetky finančné prostriedky získané zo štartovného alebo z darov využije priamo na svoje aktivity Linka detskej istoty. Základný vklad je 30 eur za jedného bežca. V prípade tzv. zbierkového typu štartovného maximálna výška nie je obmedzená. Cieľom je získať čo najviac finančných prostriedkov ako príspevok na činnosť organizácie. 

Viac o charitatívnom behu na www.21kmpredeti.ldi.sk.

linka detskej istoty

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: