Robo OPATOVSKÝ: Mojich sedem divov

Robo OPATOVSKÝ: Mojich sedem divov
25.12.2017 v kategórii Infošky, autor PaedDr. Dagmar Balúchová, foto: istockphoto.com

Robo Opatovský (45) pôsobí na hudobnej scéne od r. 1997. Jeho albumy a piesne ako Prílev energie, V tom zvláštnom sne, Swing & Latin, Robo Opatovský & OVERTIME zarezonovali.

Zložil aj hymny pre slovenských paralympionikov (Londýn 2012) a (Soči 2014). Vianoce k nemu neodmysliteľne patria, čo potvrdzuje vianočnými duetami, napr. s Beátou Dubasovou, Máriou Čírovou, Monikou Bagárovou, ako i Vianočným albumom 1 – 2. Predstaví nám to, čo jeho životu dodáva tú správnu príchuť...

Hudba – gitara, inšpirácia...

Som spevák, ale i autor a hudobný producent. Na fotke som s mojou hlasovou pedagogičkou, p. Darinou Tóthovou. Ona má „na svedomí“ moje spevácke zlepšenie, posunula ma interpretačne, technicky, emocionálne. Je to asi jediná žena, ktorú poslúcham na slovo.

Moja rodina a otec

Je to to najvzácnejšie, čo mám. Keďže moja matka sa o mňa nechcela starať, otec mi nahradil mamu. Na fotke mám len pár mesiacov a môj tata tu vyzerá ako Johny Depp.

Na druhej fotke je Hanka so svojím výtvorom preňho k jeho 65-tke. Hanka bude mať vo februári 4 roky a gény sa nezaprú. Baví ju hudba, gymnastika. Nechodí ešte do škôlky, ale keďže je manželka Katka doma, snažíme sa jej maximálne venovať.


Chceme, aby si užila ešte taký bezproblémový a šťastný život a tiež si ju chceme užiť, lebo to strašne letí. Chodíme na výlety, ja som jej parťák, spievame, učím ju angličtinu. Manželka s ňou dennodenne varí, maľuje.

To je dar, ktorý som tiež dostal, že mám ženu, ktorá je ochotná každý deň variť zdravé a chutné jedlo. Zároveň sú pre mňa Katka a Hanka aj mojimi múzami. Keď sa Hanka narodila, hneď som pre ňu zložil pieseň Milovaná.

Ona je môj prvý poslucháč. Keď hrám a páči sa jej skladba, tak si začne so mnou pospevovať. Alebo povie: „Toto sa mi nepáči...“ a odíde sa hrať. J Napríklad moju novú skladbu Keď muž miluje ženu spieva tak krásne a pritom sa tak tvári...

Možno sa tiež raz bude venovať spevu, či hre na nástroj, možno to však bude len pre zábavu. Ale určite ju budeme s manželkou vo všetkom podporovať, hlavne nech sa sama rozhodne. No teraz nech si ešte užíva život a nech ho berie ako hru.

Film & kniha 

Nezaspím bez toho, aby som si neprečítal aspoň 10 strán dobrej knihy. Dobré filmy si sťahujem a platím za to.

Káva

Bez cukru a mlieka. Doma si rád robím malé espresso, tzv. ristretto. Často si ho vychutnávam práve s Hankou.

Cestovanie

Pamiatky, hlavne kostoly. Pri mojich cestách ich nikdy nevynechám, napríklad v Sienne, vo Florencii...  Naše najobľúbenejšie mesto je Rím, Vatikán a to postupne objavujem. V tých chrámoch sú asi najkrajšie umelecké diela sveta.

Pred veľkolepými maľbami, sochami vždy nájdem pokoj, získam takú pokoru. Zastavím sa, som sám so sebou, pomodlím sa, poďakujem sa Bohu za to, že som dostal dar, ktorý mám, či už je to to, čo robím, čo ma živí a čo milujem a aj za to, že mám úžasnú rodinu.

To sú také dary, ktoré nie sú len tak. Verím, že si vždy musíme niečo zaslúžiť a mali by sme vedieť aj poďakovať a ostať pokorní. A to v tých chrámoch nachádzam.

Každodenné cvičenie

Bez mojich každodenných 10 – 15 minút si neviem predstaviť svoj deň.

Vianoce

Narodil som sa 25. decembra, som vianočné dieťa. Ako spevák mám ale pred sviatkami rušno, skoro každý deň mám koncert.

Ako dieťa som sa na Vianoce vždy tešil a to má aj Hanka, už od októbra si spieva vianočné pesničky. Vnímam ten pokoj, ktorý ide z nášho domova, ktorý manželka s dcérou už týždne predtým vyzdobujú, stromček, večeru. Teším sa na to, že sme pár dní tak intenzívne spolu, vypínam telefón, venujem sa len rodine, to je na tom to úžasné.


Čitateľom a čitateľkám MAMA a ja
prajem hlavne veľa lásky, nech sú so svojimi rodinami, nech sa zastavia, nenechajú sa rušiť a dokážu precítiť ten pokoj a narodenie malého Ježiška.

FOTO: rodinný archív, Lenka Filipeje a www.roboopatovsky.com

Fotogaléria