Prečo je prírodná kozmetika čoraz populárnejšia

Notino | 26. Aug 2020
Prírodná kozmetika notino
foto: Shutterstock

Nie je to prekvapujúce, ľudí začalo zaujímať, aký vplyv majú jednotlivé zložky na ich zdravie a rozhodli sa pre zdravšiu alternatívu.

V posledných rokoch zažila prírodná kozmetika doslova boom. 

Vyznáte sa v pojmoch?

Keď si pustíte televízor alebo pozriete niečo na internete, môže na vás vyskočiť veľa rôznych výrazov spojených s pojmom prírodná kozmetika. Ktoré sú tie najčastejšie?

  • Bio kozmetika je kontrolovaná prírodná kozmetika, ktorá sa netestuje na zvieratách, neobsahuje syntetické, emulgačné a aromatické látky. Jej zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického hospodárstva.
  • Organická kozmetika obsahuje ingrediencie, ktoré pochádzajú z ekologicky čistých oblastí a pri ich pestovaní sa nepoužili chemické hnojivá.
  • Vegan kozmetika je úžasná preto, lebo pri jej výrobe neboli použité žiadne živočíšne produkty a netestuje sa na zvieratách.
  • Pod pojmom eko kozmetika sa skrývajú ekologické čistiace produkty pre domácnosť, ktoré nepredstavujú záťaž pre životné prostredie.

Dôležité je správne si vybrať

Ako vidno, prírodná kozmetika je dnes veľmi širokým pojmom. Ak chcete mať istotu, že si kupujete naozaj prírodný produkt, môžete sledovať, či má certifikáty udeľované rôznymi nezávislými inštitúciami, napríklad PETA Cruelty Free, Ecocert, ICEA či Vegan Society.

Kozmetická značka, ktorá chce získať certifikát, musí spĺňať viaceré prísne požiadavky. Podmienky certifikácie však vyzerajú v rôznych krajinách odlišne, a preto ich udeľovanie nie je celkom jednoduché. Preto je dôležité naučiť sa čítať zloženie. Vďaka tomu budete vedieť, či je zložka prírodná, syntetická a zdraviu škodlivá.

prírodná kozmetika notino

Vyberte si to najlepšie

Ak sa pozriete na rôzne značky prírodnej kozmetiky, určite si hneď všimnete, že majú svoju filozofiu. Riadia sa ňou, dbajú na to, aby človek a príroda žili v harmónii. Vážia si životné prostredie, zvieratá a v neposlednom rade aj ľudské zdravie, ktoré môže syntetická kozmetika ovplyvniť.

Prírodný životný štýl si môže zamilovať celá rodina. Napríklad Weleda Skin Food univerzálny výživný krém s bylinkami môžete použiť kedykoľvek a kdekoľvek na pokožku celého tela. Značka Green Pharmacy si vás získa hravými obalmi a voňavou kozmetikou. Máte aj vy svoju obľúbenú značku prírodnej kozmetiky?

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: