POZOR! Máte túto práčku?

BSH | 10. Mar 2020
POZOR! Máte túto práčku?
foto: BSH

Možné nebezpečenstvo zranenia spôsobené poškodením upevnenia bubna práčky Bosch zakúpenej v roku 2019.

  • Dobrovoľná bezpečnostná akcia týkajúca sa 12 spotrebičov
  • Jedná sa konkrétne o práčky Bosch, model WAT28490BY, vyrobené vo februári 2019
  • Práčky budú vymenené za nové 

Spoločnosť BSH domácí spotřebiče vyhlasuje zvolávaciu akciu na spredu plnené práčky Bosch WAT28490BY

Kvôli potenciálnemu riziku vážneho zranenia spôsobené poškodením uchytenia bubna. Zákazníci by mali navštíviť internetovú stránku www.washingmachinesafety.sk a skontrolovať, či sa akcia týka ich práčky. Práčky s poškodeným uchytením budú bezplatne vymenené za nové spotrebiče.

V Českej republike a na Slovensku sa jedná celkom o 12 práčok značky Bosch, model WAT28490BY, s výrobným číslom FD 9902, ktoré boli vyrobené vo februári 2019.* Naše spätné kontroly kvality odhalili možné poškodenie uchytenia vnútorného bubna práčky. Za určitých okolností sa môže bubon počas odstreďovania uvoľniť, čo predstavuje možné riziko vážneho zranenia. Žiadame preto všetkých spotrebiteľov, aby na internetovej stránke www.washingmachinesafety.sk skontrolovali, či sa toto bezpečnostné opatrenie týka ich spotrebiča.

Pokiaľ áno, majiteľom týchto modelov poskytneme bezplatnú výmenu.

Bezpečnosť našich zákazníkov je pre nás na prvom mieste a riadime sa najvyššími štandardmi kvality a bezpečnosti. Ale pri týchto práčkach nemôžeme žiaľ zaručiť absolútnu bezpečnosť počas celej doby ich životnosti. Preto sa spoločnosť BSH rozhodla pre túto zvolávaciu akciu. 

Dôležité: Aby sa znížilo riziko nebezpečenstva a ako preventívne opatrenie, žiadame zákazníkov, aby práčky nezapínali na viac ako 800 otáčok za minútu, pokiaľ nebude ich spotrebič vymenený za nový.

Zákazníci, ktorí si nie sú istý, či sa opatrenie týka ich spotrebiča, môžu volať na +421 238 106 115.

* Táto dobrovoľná bezpečnostná akcia sa týka viacerých európskych krajín a spredu plnených práčok rôznych značiek. Ak ste si v zahraničí kúpili práčku značiek Bosch, Siemens, Neff, Balay, alebo Constructa, vyrobenú v roku 2019 s číslom FD 9902, navštívte oficiálnu internetovú stránku príslušnej krajiny, alebo zavolajte na číslo +421 238 106 115.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: