Poznáte kozie kolostrum? Tri dôvody, prečo ho zaradiť do jedálnička

PR | 9. Dec 2019
Poznáte kozie kolostrum? Tri dôvody, prečo ho zaradiť do jedálnička
foto: PR

Kolostrum je niečo ako prvé materské mlieko. Túto životodarnú tekutinu vylučujú aj mliečne žľazy kôz krátko po pôrode (3 – 5 dní) a jej úlohou je doslova nabiť mláďatko kokteilom protilátok, ktoré chránia pred infekciami, podporiť budovanie imunitného systému a poskytnúť dôležité živiny pre zdravý rast a vývoj. Vedeli ste, že kozie kolostrum „funguje" podobne aj na ľudí?

Príroda je mocná a navyše štedrá – kozy produkujú viac kolostra, ako vládzu kozliatka vypiť, takže zostáva aj na ľudskú spotrebu. Pri pravidelnom užívaní podporí imunitu, pomáha regenerovať svaly, bojovať s únavou či upraviť tráviace ťažkosti. A nie je to žiadna novinka. Už naše prababičky vedeli, že pitie kozieho kolostra, ľudovo mledziva, je výborným spôsobom, ako byť prirodzene zdravší a silnejší a to len vďaka obohateniu jedálnička.

Colostrino® z Kozieho vŕšku

Na to, aby sme vyťažili zo všetkých zdravotných benefitov kolostra, nemusíme naháňať mamy-kozy po farmách. Vysokokvalitné kozie kolostrum je dnes už dostupné aj v pohodlnejšej forme výživového doplnku. Colostrino® z Kozieho vŕšku zachováva všetky cenené vlastnosti kozieho kolostra, pochádzajúceho zo slovenských a moravských fariem, vďaka špeciálnej šetrnej technológii výroby.

colostrino

Navyše, v súlade s neustálou kontrolou a dodržiavaním prísnych hygienických noriem zaručuje vysokú kvalitu – môžete ho bez obáv ponúknuť aj deťom od troch rokov (samozrejme, ak tolerujú mliečne výrobky). 

Ako účinkuje kozie kolostrum? 

1. Podpora imunity

S návratom do školských lavíc dostáva imunita celej rodiny poriadne zabrať. A nielen vtedy. Sychravé dni, striedanie teplôt, stres v práci, to všetko sa dokáže negatívne podpísať pod nedostatočnú obranyschopnosť organizmu, častejšie prechladnutia, nekonečné soplíky. Okrem psychiky ovplyvňuje imunitu najmä vyvážený jedálniček a zdravý životný štýl.

Ak premýšľate, čím ju podporiť, zaraďte do stravy viac čerstvých produktov, ovocia, zeleniny, začnite s otužovaním (aj u malých detí), trávte veľa času vonku. Pomôcť môže aj kozie kolostrum optimalizuje totiž prirodzený obranný systém zdravých ľudí.

Obsahuje vysoké množstvo cenných imunoglobulínov, teda protilátok, ktoré umožňujú telu reagovať na cudzorodé látky. Okrem toho je plné vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktoré pomáhajú pri raste a regenerácii, podporujú látkovú výmenu a chránia organizmus pred toxínmi. 

2. Upravené trávenie 

Kozie mlieko je v porovnaní s kravským ľahšie stráviteľné. V niektorých prípadoch ho tolerujú aj ľudia, ktorým bežné mliečne výrobky (bielkovina z kravského mlieka) spôsobujú zdravotné problémy. Podobne je to aj s kolostrom. Kým kravské mnohým ľuďom nesedí, s kozím často ťažkosti nemávajú, najmä pri postupnom dávkovaní.

Prírodou veľmi rozumne namiešaný mix bielkovín, tukov, cukrov, vitamínov (A, C, E a skupiny B), minerálov a aminokyselín obsiahnutých v kozom kolostre, a zachovaný vďaka výrobnému postupu v Colostrine®, podporuje celkovú vitalitu tráviaceho traktu. Pri pravidelnom používaní môže pomôcť zmierniť tráviace ťažkosti (napíklad symptómy koliky) či zastaviť hnačku. 

colostrino

3. Regenerácia svalov 

Kozie kolostrum vďaka vysokému obsahu už spomínaných bielkovín a aminokyselín v kombinácii s pravidelným tréningom dokáže zlepšiť výkonnosť a lepšie regenerovať svaly – čím pomáha aj lepšie prekonať telesnú únavu, no nie na úkor prepínania síl. Ak hľadáte prírodné výživové doplnky a pracujete na funkčnom a silnom tele, je vhodnou voľbou. 

Kozliatka majú prednosť 

Hoci sa Colostrino® vyrába z kozieho „materského" mlieka, o kozliatka sa báť nemusíte, nehladujú. Produkt je vyrábaný šetrne – nielen k zachovaniu účinných látok – ale aj voči samotným zvieratám. Najskôr sa najedia kozliatka, až následne sa nadbytok kolostra dojí a lyofilizáciou (sušenie hlbokým mrazom) spracováva do finálnej podoby výživového doplnku so zachovaním maximálneho množstva účinných látok a vlastností čerstvého kolostra. 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: