Osviežujúca nealkoholická novinka

BIRGO | 17. máj 2022
Osviežujúca nealkoholická novinka
foto: BIRGO

V letných mesiacoch, viac než zvyčajne, siahne po pive aj ženské pokolenie. Tento obľúbený nápoj padne vhod po dobrom obede, je súčasťou letných grilovačiek, ale osvieži aj pri bežnom posedení. Nielen pre ženy je ideálna jeho nealkoholická verzia.

Túto sezónu máte možnosť po prvý krát ochutnať jedinečné ochutené nealkoholické pivo BIRGO, ktoré je výsledkom úspešnej spolupráce dvoch renomovaných výrobcov nápojov – Mattoni 1873 a  národného pivovaru Budějovický Budvar.

Generálny riaditeľ Mattoni 1873 Alessandro Pasquale sa k tejto spolupráci vyjadril: „Spolupráca s Budějovickým Budvarom má pre mňa obrovský zmysel. Nielen, že sme spoločne vyvinuli produkt so skvelou chuťou, ale máme aj rovnaké názory na udržateľnosť v podnikaní. S kolegami z Budvaru sme sa rozhodli skombinovať atraktívnu chuť kvalitného produktu, s ohľadom na životné prostredie a budúcnosť planéty. Teším sa na dlhodobú spoluprácu.“

Jediná príchuť na Slovensku

Úspešnosť nealkoholického piva na Slovensku rastie. A v čom je nové BIRGO iné? Jedinečnosť pocítite hneď po prvom dúšku. Jeho zloženie posúva trendy kategórie beermixov – dôraz kladie na sviežu chuť, má nižší než zvyčajný obsah pridaného cukru, a naopak má vyšší podiel pivnej zložky. 

BIRGO si môžete dopriať v troch príchutiach. Značka Mattoni na základe skúseností s chuťovými preferenciami spotrebiteľov detailne zladila príchute, pretože horkosť nealkoholického piva si vyžaduje špeciálnu kombináciu chutí a ich intenzitu. Okrem dvoch tradičných a obľúbených citrusových mixov Grapefruit a Citrón-Limetka, Birgo prichádza s jedinečnou kombináciou Mango-Limetka, ktorú na Slovensku neponúka žiadny iný výrobca.

Birgo

Pamätá aj na životné prostredie

Dnešní spotrebitelia dbajú nielen na kvalitu produktov, ale aj na prístup výrobcov k životnému prostrediu. Najmä ženy – matky si vyberajú pre svoju rodinu výrobky s prívlastkom udržateľnosti. A nové nealkoholické pivo BIRGO sa týmto môže pochváliť. Vyrába sa iba v Budějovickom Budvare na novej modernej linke s hodinovou kapacitou až 50 000 plechoviek, ktorej prevádzka bola oficiálne spustená na konci marca 2022. Vysoko vyspelé technologické vybavenie linky prispieva k výrazne efektívnejšiemu využitiu vody, tepla a elektrickej energie.

Ako prvé nealko pivo na Slovensku je BIRGO balené do papierových multipackov, ktoré navyše neobsahujú lepidlo. Ide o tzv. technológiu wrap-around, s obsahom recyklovaného papiera, ktorá ušetrí 16 % uhlíkovej stopy oproti klasickým plastovým fóliám. Samotný materiál plechoviek obsahuje 74 % recyklovaného hliníka.

Viac na www.birgo.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: