BOZK od OCKA pobúril verejnosť

BOZK od OCKA pobúril verejnosť
27.2.2018 v kategórii Infošky, autor Marika Koscelníková, foto: Instagram, Cafemom

Od Beckhamovcov až po Anku z Dolných Hrnčiaroviec, veľa rodičov bozkáva svoje deti na pery a nežne ich objíma. Niekomu sa to ale nezdá byť v poriadku.

O Anke z Dolných Hrnčiaroviec svet nevie, ale celebritní rodičia si za zverejnenie božtekových rodičovských fotiek na Instagrame či inom sociálnom médiu, vyslúžili množstvo negatívnych reakcií.

Prejavovať náklonnosť voči svojim deťom týmto spôsobom, je podľa niektorých nevhodné. David Beckham si za  fotografiu, na ktorej bozkáva svoju dcéru Harper vyslúžil svojho času početné: „Je to nechutné“. To naozaj?

Zdroj: Instagram, David Beckham

Bozk na pery od ocka svojej dcére nie je v poriadku?

Nedávno sa opäť zdvihla vlna kritiky na ocka, ktorý zverejnil fotografiu, na ktorej bozkáva na pery svoju trojročnú dcérku.

Britská hviezda reality show, Dan Osborne nedávno rozvíril búrlivú diskusiu zverejnením fotografie, ktorá zachytila sladký okamih, keď v noci pred jej tretími narodeninami uspával svoju "malú princeznú".  Bozkom na pery.

Zdroj: danosborneofficial/Instagram

Netrvalo to dlho, kým sa objavili nenávistné, urážlivé komentáre, ktoré jeho chovanie odsúdili. „Toto nie je normálne“, „Mali by ho zavrieť“ a podobné reakcie hejterov.

Prečo tabuizujeme prirodzené veci a bozk od otca sa stáva nevhodným? Kontrolujeme svoje správanie a správanie iných podľa nikým neurčených len predpokladaných vzorcov.  Svet sa už naozaj pokazil, ak nemôžeme prejavovať náklonnosť svojim deťom tak, ako to cítime. Ak za nehou vidíme špinu.

Ako deťom vyjadriť lásku?
Prečítajte si tiež:

Ako deťom vyjadriť lásku?

Ak nemôžete pobozkať svoje deti, svet sa pokazil

Našťastie sa časť verejnosti postavila na aj na stranu otca, ktorý robil len, to, čo mu je prirodzené, nežne pobozkal svoju dcéru na dobrú noc. Nič viac a nič menej. 

"Bozkávam obidve deti na perách a budem pokračovať tak dlho, kým sa im to bude vyhovovať," napísala mama dvoch chlapcov a podporila ocka.

Niektorí tiež poukázali na to, že aj keď to nie je niečo, čo by ste vy sami robili, neznamená to, že je v poriadku súdiť za to ostatných.

"Myslím, že sú rodiny, v ktorých je objímanie a bozkávanie tabu. U nás to tak nie je, objímame našu malú dcérku, tiež ju  bozkávame na pery tak aj ako aj manžel a bude to pokračovať, pokiaľ s tým bude súhlasiť " napísala na oteckovu podporu Kate "Nie každý to má doma takto, ale môže byť veľa dôvodov, prečo svoje deti neláskajú a snažím sa neposudzovať." 

„Tí, ktorí v tom vidia zvrátenosť, sú sami zvrátení, “ napísal trefne ďalší komentár.

Milujte svoje deti tak, ako viete. Prejavujte im lásku, tak ako cítite, že to potrebujú.   

Zdroj: cafemom.com