Napínavá DETEKTÍVKA pre deti

Napínavá DETEKTÍVKA pre deti
8.11.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: Adriana Poláková Šinka

Spisovateľke Adriane Polákovej Šinka vyšiel ďalší detský titul, pri ktorom aj samotný čitateľ môže pomôcť hlavnej postave vypátrať čarovný modrý kľúč.

Detektívka pre deti

Pred pár dňami vám vyšiel nový titul Záhadné zmiznutie modrého kľúča. Zaujalo nás, že je to detektívka pre deti...

Áno, veľmi sa teším z novej knihy plnej napínavých, ale aj vtipných príbehov. Snažila som sa vytvoriť dielo, pri ktorom by aj samotný čitateľ mohol okrem čítania pátrať spolu s detektívkou.

Akým spôsobom sa vám to podarilo?

Pomocou hádaniek, ktoré čitateľ pribežne lúšti. Jednotlivé odpovede si potom dopĺňa do tabuľky, ktorá sa nachádza v knihe. A táto tabuľka skrýva odpoveď na veľké tajomstvo.

Odkiaľ ste brali inšpiráciu pre túto knihu?

V prvom rade je to o mojej fantázii. Vďaka nej vznikali jednotlivé postavy, dobré aj tie záporné. Snažila som sa vložiť do príbehov aj malé múdrosti, ktoré môžu deti posunúť smerom vpred. Konkrétne ide o slušné správanie, empatiu, lásku k rodine a podobne. Inšpiráciou pri tvorbe bol nepochybne aj môj syn Julian. Je vášnivý čitateľ. Pre mňa je výzvou napísať niečo, čo ho zaujme. Julian je zároveň aj mojím kritikom.

V knihe nájdete hádanky aj krásne ilustrácie 

Pre akú vekovú hranicu je určená táto kniha?

Kniha sa odporúča pre deti od 7 rokov. Hlavne pre náročnejšie hádanky. Na druhej strane vďaka pekným ilustráciám a príbehom si knihu obľúbia aj mladšie ročníky.

K tejto knihy vychádza aj audiokniha. Kto ju nahovoril?

Je mi veľkou cťou, že so spoluprácou súhlasil Marián Labuda ml. 

Bola som prítomná pri nahrávaní a musím povedať, že to bola nesmierna zábava. Marián je nielenže výborný herec, ale aj príjemný človek s potrebnou dávkou životného nadhľadu. Pri tejto audioknihe prejavil naplno svoj komediálny talent.

Tiež som veľmi rada, že túto audioknihu podporila spoločnosť DINANSI, s. r. o., vďaka ktorej  nahrávku venujeme Slovenskej knižnici pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči.

Čo nové pripravujete?

Momentálne pracujem na pokračovaní knihy o našej rodinnej čivave, ktorá sa volá Ricki. Prvé dva tituly sa tešili úspechu u malých aj veľkých a nový titul s názvom Dôchodca Ricki bude určite tiež vtipné čítanie. A ako inak, nebudú chýbať ani zábavné ilustrácie.

Jeseň je v plnom rozpuku. Ako prežívate toto ročné obdobie?

Spolu s rodinou sa snažím vychutnávať posledné teplé dni. Na prechádzkach obdivujem zázraky prírody. Krásne sfarbené listy pokrývajúce zem alebo stromy, ktoré sa pripravujú na zimu. Toto ročné obdobie je rozporuplné. Malebné, ale aj trošku melancholické.

Fotogaléria