Na detskej pohotovosti čakajú choré deti v horúčavách

Redakcia | 2. Aug 2018
Na detskej pohotovosti čakajú choré deti v horúčavách

Leto a dovolenkové obdobie je aj pre pohotovosti obdobím so zvýšeným počtom pacientov. Nie je možné zabezpečiť dostatočnú starostlivosť o pacientov a vhodné podmienky? Aspoň na detských pohotovostiach?

Kritika podmienok v slovenských nemocniciach je na dennom poriadku. Pred pár týždňami sa v ružinovskej nemocnici  pacientka natocila na video pobehujúceho potkana.

Pohotovosť na Kramároch pod paľbou kritiky

Detská pohotovosť na Kramároch je v týchto dňoch pod paľbou kritiky za dlhé čakanie v 40 stupňových horúčavách bez klimatizácie.

Chorým deťom v horúčkach takáto situácia určite nepomôže. Na veľký počet pacientov slúži na pohotovosti jeden lekár.  Táto situácia je pre pacientov neúnosná.

Mamičky sa búria

Ako uvádzajú mamičky na sociálnych sieťach, po redukcii pohotovostí očakávali zvýšenie počtu lekárov, ale nestalo sa tak. Svoje skúsenosti popisuje aj Bratislavčanka Monika:

„ S dvojročnou dcérkou sme čakali pred troma dňami hodinu a pol na ošetrenie, kvôli podozreniu na prehriatie. Je toto normálne? Po tejto skúsenosti mám dosť. Zo stresu ktorý tam bol u iných rodičov s chorými deťmi, z horúčavy prišlo v čakárni nevoľno aj mne".

Pacient a zvlášť detský pacient by mal byť na prvom mieste. Lekári veríme robia všetko, čo môžu. Kedy dôjde k stavu, že sa v nemocniciach bude cítiť človek dôstojne? Tak lekár, ako aj pacienti?

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: