Liek, ktorý si namiešate doma: Ľanovo-proteínová liečba Dr. Budwigovej

Liek, ktorý si namiešate doma: Ľanovo-proteínová liečba Dr. Budwigovej
1.10.2018 v kategórii Infošky, autor Marika Koscelníková, foto: istockphoto.com

Dr. Johanna Budwigová je nemecká fyzička, farmakologička a biochemička, ktorá pred pár rokmi namiešala "zázračný" elixír zdravia. Vďaka nemu pomohla mnohým onkologickým pacientom vrátiť sa do života.

Ľanovo-proteínová liečba Dr. Budwigovej

O tom, že jej objavy a štúdie nie sú len šarlatánstvom svedčí aj fakt, že za svoju vedeckú činnosť  bola sedemkrát nominovaná na Nobelovu cenu.

V centre pozornosti jej výskumu sú nenasýtené mastné kyseliny, ktorú sú základným materiálom pre tvorbu a funkciu bunkových membrán. Naše telo si esenciálne mastné kyseliny nedokáže vyrobiť, preto je potrebné doplniť ich v strave. 

Ideálnym zdrojom, ktorý Dr. Budwigová odporúča je ľanový olej. Zmiešaný s mliečnou  bielkovinou z neho dokáže naše telo efektívne využiť esenciálne kyseliny.

Dr. Budwinová tvrdí: " V kombinácii môže preniknúť do všetkých kapilár a buniek, kde podporuje tzv. "bunkové dýchanie". Ak podporíme bunkové dýchanie, náš organizmus si poradí s problémami sám".

V priebehu niekoľkých rokov vypracovala nemecká vedkyňa liečebný postup založený na užívaní ľanového oleja, zmiešaného s tvarohom.

Ľanový zázračný elixír

Suroviny: 

  • 2 - 5 polievkových lyžíc ľanového oleja.
  • Tučný tvaroh ( aspoň 10 %)

Postup: Dôkladne premiešajte obe zložky (využite mixér, mixujte asi 1 minútu), až vytvoríte hladkú, krémovú konzistenciu. Pozor na to, aby sa olej neoddeľoval.

ľanová liečba

Tento elixír rozpúšťa tuky, prečisťuje žily a naštartuje organizmus. Podľa Budwigovej príčinou väčšiny civilizačných ochorení je nesprávny spôsob spracovávania potravín a olejov a ich slabá výživná hodnota. Preto je dôležité dať telo kvalitné látky, aby malo schopnosť "vyčistiť" sa. 

Viac o Budwigovej terapii sa dozviete na: http://www.budwigcenter.com/, 

Ľanovo – proteínovú liečebnú diétu zostavila Dr. J. Budwig už v roku 1951. V roku 1990 ju znovu preskúmal onkológ MUDr. Dan C. Roehm, ktorý vo svojej správe napísal, že predstavuje ďaleko najúspešnejšiu protirakovinovú diétu na svete.