Júnové vydanie MAMA a ja

Júnové vydanie MAMA a ja
1.6.2016 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

...prináša rady, inšpirácie, odborné i laické pohľady, skúsenosti, tipy, triky. Čítajte!

„Tak, aký bol pôrod?“ To je otázka, ktorá vás po narodení drobčeka určite neobíde. Ľudia sú zvedaví a najmä ženy, ktoré ešte nemajú túto skúsenosť. Chcú vedieť všetko a najlepšie, v podrobných detailoch. Akými ďalšími otázky vás bude „obšťastňovať“ okolie?

Ako zvládneme bábätko i psíka? Ide to? Mamy poradia mamám v rovnomennej rubrike.

Jeden večer sa u nás nečakane začne debata: „Dnes sa chválil kolega v práci, že majú s manželkou sex každý druhý deň, ešte častejšie ako predtým, než sa im narodila malá,“ usmieva sa môj manžel, napoly vyzývavo, napoly vyčítavo. Pozerám na neho a neodpustím si komentár: „To určite, to mu len mužská ješitnosť nedovolila priznať pravdu.“ Chrobák v hlave mi však ostal a nemôžem ho dostať preč ani večer o desiatej, keď si po celodennej šichte nekonečne unavená a vyčerpaná líham do postele. Čo zistila naša redaktorka o sexuálnom živote rodičov? Viac sa dočítate v článku Sexuálny život po narodení detí.

Petržlen, kôpor, pažítka či bazalka – kedy ich môžeme zavádzať do jedálnička najmenších, aby prevoňali i ochutili príkrmy?
„Príprava na cestu musí začať včas. Už samotná cesta je náročná, dieťa musí mať so sebou dostatok tekutín, oblečenie, plienky, možnosť zvlhčiť si tvár, fyziologický roztok či morskú vodu na zvlhčenie sliznice nosa a očné kvapky na zvlhčenie očiek. Podľa zvolenej destinácie a spôsobu, ako bude dovolenka prebiehať, je potrebné tiež vopred zabezpečiť povinné aj odporúčané očkovania, antimalariká, ak sú pre zvolený typ dovolenky potrebné.“
Čo ďalšie radia odborníci, ak si na dovolenku s rodinkou vyberiete exotickú destináciu? 

Hnevať sa je ľudské

Dozviete sa, že hnev je pre vývoj dieťaťa dôležitý. Hnev je totiž prirodzenou reakciou nášho vnútra, je naším strážcom i ochrancom. Je to práve hnev, ktorým reagujeme na zranenia duše. A stráži naše hranice... Do akej miery mu popustiť uzdu vo výchove?!

V čísle 6 nájdete aj:

•    Infekcie močových ciest u detí
•    Júnové pochúťky pre dojčatá
•    Detské smoothie
•    Tehotenstvo v 8. mesiaci
•    Navštívili sme špeciálnu školu v Trenčíne, čím nás prekvapila?


Predplaťte si MAMA a ja
len za 15,40 € a získajte skvelý darček zadarmo!

ŠAMPÓN MILVA COLOR PROTECT
Nový šampón Milva Color Protect (pre farbené vlasy) je unikátnou kombináciou troch výkonných zložiek s úžasným účinkom – výťažku z bambusu, organického keratínu a UV filtra. Výťažok z dužiny bambusu obsahuje kyselinu salicylovú, vďaka ktorej bambus chráni a vyhladzuje povrchovú vrstvu vlasu, zásobí vlasy s vlhkosťou, vyživuje a obnovuje štruktúru poškodených vlasov. Dodáva lesk, pružnosť a pevnosť. Bio keratín preniká do hĺbky a posilňuje vlákna vo vnútri vlasu. Výkonný UV filter zaisťuje dlhotrvajúcu farbu vlasov.

Táto akcia platí od 26. mája do 25. júna 2016.

MAMA a ja – overené informácie pre tehuľky, mamy bábätiek, rodičov škôlkarov i školákov, partnerov, ale i starých rodičov.