Hoďte ma do vody, naučím sa plávať... Šokujúce video.

Hoďte ma do vody, naučím sa plávať... Šokujúce video.
16.5.2016 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Nedávno internetom kolovalo šokujúce video matky, pokojne sediacej na kraji bazéna a jej dieťatka, 13-mesačnej dcérky, ktorá sa v bazéne pri nej hrá. Nalákaná ísť hlbšie vykročí a prevráti sa.

Šokujúci na videu je hlavne fakt, že matka pokojne sedí a čaká, aby sa so situáciou dojča vysporiadalo. Pozrite si video, ktoré obletelo svet, a za ktorým je jeden smutný príbeh.

­­

Keri Morrison, spomínaná „matka na kraji bazéna“, stratila svojho syna, keď mal 2 roky. Keď boli s rodinou na dovolenke v Orlande, jej syn Jake sa utopil. Keri založila nadáciu „Live Like Jake Foundation“, ktorá podporuje metódu Infant Swimming Resource, učiacu malé deti zachrániť  sa, ak spadnú do vody. Túto metódu naučila Keri svoju dcérku a video obletelo svet. Kontroverzné reakcie vystriedala podpora rodičov a fakt, že na Floride je nebezpečenstvo utopenia detí vysoké, spôsobil, že o danú metódu je veľký záujem. Kurzy pre deti trvajú približne pol roka a výsledok vidíte na videu.

Na otázku, prečo sú takéto kurzy nevyhnutné, Kery odpovedala: „Pretože viem, čo sa môže stať. Môj syn už nie je s nami, pretože nemal tieto potrebné zručnosti.“

„Mojou povinnosťou, ako matky, je chrániť svoje dieťa, a tak svoju dcéru takto chránim. Mám pocit, že pri mojom synovi som zlyhala, a nemienim zlyhať pri dcére,“ vyznala sa, komentujúc spomínané video.

Zdroj: MailOnline

Fotogaléria