Čo na upchatý nos pre našich najmenších?

PR | 31. Jul 2019
Čo na upchatý nos pre našich najmenších?
foto: PR

Stérimar baby Na upchatý nos je prvý a jediný o meď obohatený hypertonický roztok morskej vody na slovenskom trhu pre deti už od 3 mesiacov.

Pomáha uvoľniť upchatý nos a vďaka medi má antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Stérimar baby Na upchatý nos má špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor, ktorý sa vďaka bezpečnostnej zarážke dostane len do bezpečnej hĺbky detského nošteka.

Prečo hypertonický roztok a prečo práve meď?

Hypertonický roztok znamená, že koncentrácia solí je vyššia ako v bunkách ľudského tela.   

V prípade, že je nosová sliznica pri nádche  opuchnutá a zadržiava viac  vody ako obyčajne,  je práve použitie hypertonického roztoku morskej vody spôsob ako opuch prirodzene uvoľniť. Funguje na princípe osmózy, čím sa vyrovná  koncentrácia solí na obidvoch stranách.

Stérimar baby Na upchatý nos obsahuje morskú vodu, ktorá je mimoriadne bohatým zdrojom minerálov a stopových prvkov. Tie pozitívne pôsobia na sliznicu nosa a pomáhajú plniť jej fyziologické funkcie. Stérimar baby Na upchatý nos je naviac obohatený o meď, ktorá potláča rast baktérií, pôsobí protizápalovo a pomáha chrániť pred komplikáciami nádchy.

Stérimar, sprej do nosa s obsahom morskej vody, je zdravotnícka pomôcka, CE 0459.
Je to 100% prírodný hypertonický roztok morskej vody bez konzervačných látok. Môže byť kombinovaný aj s inými liekmi na liečbu nádchy. Kúpite v lekárni. Balenie má obsah 50 ml, približne 150 dávok.

www.sterimar.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: