Chráňte sa pred spálením

Redakcia | 21. jún 2022
Opaľovanie a pokožka FARMASI

Koho by nelákalo vystaviť pokožku slnku, aby získala krásny snedý odtieň, ktorý letu pristane. Opaľovanie má svoje zásady, ktoré je potrebné dodržať, pretože priame slnečné žiarenie predstavuje vážne nebezpečenstvo pre pokožku človeka.

Pekná pokožka – zdravá pokožka

Vypekať sa od rána do večera na slnku, aby sme z dovolenky prišli čo najopálenejší - to bol trend minulých rokov. Dnes je tomu inak, nadmerné opaľovanie nie je zdravé ani žiadúce. Nadmerné vystavenie pokožky UV žiareniu výrazne zvyšuje riziko vzniku melanómu - najzávažnejšieho typu rakoviny kože. Na trhu je dostatočné množstvo produktov, ktoré poskytnú pokožke potrebnú ochranu pred slnečným žiarením. UV filtre odrážajú slnečné lúče a ochránia pokožku pred účinkami priameho slnečného žiarenia. 

Pokožka v lete - dodržiavajte tieto zásady 

  • vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu medzi 11. až 15. hodinou, vtedy sú slnečné lúče najnebezpečnejšie
  • tieň vás neochráni pred slnkom, rovnako počasie pod mrakom neznamená, že ste v bezpečí pred UV žiarením
  • opaľovací prípravok musíte nanášať na pokožku viackrát počas dňa. Dôležitou zásadou je natrieť sa aspoň 20 minút predtým, ako sa vystavíme slnečnému žiareniu
  • natrite si všetky odhalené časti tela, nezabúdajte na uši, prsty a pod. 
  • venujte sa aj starostlivosti o pokožku, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu a ošetrite ju hydratačnými prípravkami s upokojujúcim účinkom. Prípravky po opaľovaní nanášajte zásadne až na vyčistenú pokožku

Pripravte pokožku 

POZOR! Ak spozorujete na pokožke drobné pupienky a koža je začervenaná pri kontakte so slnkom, môže ísť o alergiu. V tom prípade je potrebné chrániť sa produktom s vysokým UV filtrom - 50 a viac.

Najväčšou chybou je, ak sa na dovolenke hneď v prvý deň vystavíte slnečným lúčom. S veľkou pravdepodobnosťou pokožka zareaguje spálením. Staré známe pravidlo platí aj dnes, slnku sa vystavujte postupne pred odchodom na dovolenku. 

Farmasi

V špeciálnej línii Dr. C TUNA od FARMASI nájdete produkty na opaľovanie vo vysokej kvalite aj v špeciálnych setoch. Celú ponuku si pozrite TU. Po registrácii získate automaticky až 23% zľavu.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: