Chorvátsko očakáva Slovákov

Redakcia | 26. máj 2022
Chorvátsko očakáva Slovákov

Slovensko patrí medzi top 10 štátov, ktorých turisti každoročne navštevujú Chorvátsko. Blízkosť mora, podobnosť jazykov, mentality a krásne prírodné scenérie sú dôvodmi, pre ktoré si ho Slováci radi vyberajú zo súčasnej bohatej ponuky.

Podľa informácí Kristjana Staničiča, riaditeľa Chorvátskej organizácie turistického ruchu, je po pandemickom období veľkou výzvou dosiahnuť späť úroveň čísiel návštevnosti aj vďaka Slovákom. S 2,4 miliónmi slovenských prenocovaní sme na 7. mieste. Najviac ich bolo v Záhrebe, Poreči a Rovinji.

Až 76% Slovákov si organizuje dovolenku v Chorvátsku individuálne, zvyšok pomocou cestovných agentúr. Priemerný pobyt trvá 8,5 dňa.

Top turisti Chorvátska v roku 2021

1. Nemecko: 21,2 miliónov prenocovaní

2. Slovinsko: 8,9 miliónov prenocovaní

3. Poľsko: 6,6 miliónov prenocovaní

4. Rakúsko: 6,4 miliónov prenocovaní

5. Česko: 5,2 miliónov prenocovaní

6. Maďarsko: 2,5 miliónov prenocovaní

7. Slovensko: 2,4 miliónov prenocovaní

8. Holandsko

9. Taliansko

10. Francúzsko

Chorvátsko

Vnútrozemské krásy Chorvátska

Okrem klasických prímorských destinácií je podľa Dubravka Miholiča, riaditeľa Chorvátskeho turistického združenia, veľká snaha ukázať aj vnútrozemské krásy krajiny, vhodné pre športových nadšencov, gurmánov, milovníkov vína, či kultúry chtivých turistov. Cestu k moru či späť je preto vhodné ozvláštniť práve na takýchto zaujímavých miestach. Na www.chorvatsko.hr nájdete zaujímavé tipy nielen na destinácie, ale aj kultúrne, hudobné a gastro podujatia. Kam cestovať, čo robiť a všetky základné turistické informácie. 

Aj tento rok budú v letoviskách spolupracovať s chorvátskymi policajtmi naši slovenskí. Od 1. mája sú aj podmienky vstupu do krajiny rovnaké, aké boli pred pandémiou. 

Možno si vyberiete jeden z hotelov združenia Stories, ktoré zahŕňa starostlivo vybrané hotely pre jedinečné zážitky. Niekoľko hotelov sú členmi organizácie Small and Luxury Hotels of the World a Relais& Chateaux, dve reštaurácie v rámci Stories majú1 michelinskú hviezdu a 4 reštaurácie sú odporúčané sprievodcom Michelin. Pri rezervácii pobytu v službe Stories Hotels dostanete kód na 20% zľavu na letenky zakúpené v spoločnosti Croatia Airlines. 

Antonija Urlič, riaditeľka asociácie, dáva tieto tipy, viac ich nájdete na www.storiescroatia.com.

Miesto, ktoré si dal postaviť cisár Dioklecián - Vestibul Palace, Split 

Chorvátsko

Sofistikovaný minimalizmus v srdci Dalmácie -  D-Resort Šibenik, Šibenik

Chorvátsko

Kde začína hodvábna cesta – Lešić Dimitri Palace, Korčula

Chorvátsko

Čarovné Chorvátsko

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: