Aprílová Mama a ja - Objatie potrebuje každý

RENÁTA GEŠVANTNEROVÁ | 30. Mar 2020
Aprílová Mama a ja

Potrebujeme silných a chápavých mužov, ktorí sú nám nablízku a poskytnú objatie, pocit bezpečia.

Milé mamičky, časopis Mama a ja je už 19 rokov vašim verným spoločníkom. Píšeme ho spolu s vami, mamami, vymieňame si rady, názory a skúsenosti.

Denne nám od vás prichádzajú maily, ktoré sú veľkým povzbudením, ale aj inšpiráciou. V jednom z nich bola nedávno otázka: Aj vás tak dojíma pohľad na muža, keď sa zabáva s drobcom a učí ho nové šibalstvá?

Musíme len súhlasiť, dojíma nás, je plný lásky a nehy. Aj preto sme sa rozhodli pre nezvyčajnú aprílovú titulku, na ktorej je  šťastné dieťa v náručí otca. Priznám sa, keď sme ju pripravovali, vôbec sme netušili, aký silný odkaz ponesie aj v tieto dni. Všetkých nás zaskočil koronavírus, ostali sme v izolácii a bez našich mužov a otcov by sme to všetko oveľa ťažšie zvládali... Muž s dieťaťom v náručí je akousi symbolikou dnešných dní.

Potrebujeme silných a chápavých mužov, ktorí sú nám nablízku a poskytnú objatie, pocit bezpečia. Mužov, ktorí nás držia v lepšej nálade, a len vďaka ním si môžeme dopriať čas na kávu a listovanie v novej Mama a ja.

Aprílové vydanie Mama a ja

  • Nájdete v nej rozhovor s moderátorkou správ Dankou Čapkovičovou, ktorá  je z trojičiek. Odvtedy, čo má malú dcérku Sárku si ešte viac váži svoju mamu. Jej rozprávanie je aj o tom,  ako ich dieťa obohatilo, prečo sa toľko nasmejú a prečo jej manžel, bývalý profesionálny tenista, ju vystriedal na otcovskej dovolenke.
  • Rizikoví novorodenci – deti, pre ktorých je nemocnica druhým domovom...  Čo prežívajú mamy a čo lekári?
  • Mám celiakiu a chcem dieťa  – aké sú skryté riziká tehotenstva a ako im predísť?
  • Cítite sa občas ako továreň na mlieko? Dula Mgr. Ľuba Lapšanská vám poradí ako prežiť šestonedelie v pohode.
  • Výživová poradkyňa RNDr. Barbora Sviežená, PhD napísala skvelý článok o mlieku. Viete, ktoré je pre vaše dieťa najlepšie?
  • Prinášame aj skúsenosti a rady psychológov, ako zvládnuť bolesť bez liekov a hnev bezbolestne...
  • Vedeli ste, že už aj tretiačky riešia svoju hmotnosť. Aké riziká sú s tým spojené?
  • A nezabudli sme ani na chutné veľkonočné menu pre batoľatá....

Milí rodičia, ak časopis Mama a ja neviete nájsť v stánkoch a hypermarketoch alebo ste obmedzili pohyb a zdržujete sa viac doma, objednajte si predplatné.

Máte už predplatné? Objednať si môžete TU:
Vedeli ste, že v rámci členstva v Klube Mama a ja máte aj ročné predplatné časopisu a mnoho ďalších výhod? Pozrite sa TU: 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: