Ako vybrať bezpečný cumlík pre bábätko?

PR | 17. marec 2023
Bezpečný cumlík pre bábätko
foto: PR

Narodenie dieťaťa je jedinečná udalosť, kedy začíname byť zodpovedný nielen za seba, ale i za svoje bábätko a jednou z prvých výziev je aj zabezpečenie bezpečného cumlíka pre bábätko.

Na tvare a veľkosti záleží

Na trhu sú guľaté, symetrické, ortodontické a dynamické cumlíky. Dynamické špičky sú vyrobené z heterogénnej vrstvy silikónu, ktoré sa naťahujú a sťahujú podľa rytmu satia dieťaťa, čím sa nenarušuje prirodzený sací reflex, vývoj ústnej dutiny a zhryz dieťaťa.

Ďalšia dôležitá oblasť je tvar štítu a veľkosť špičky cumlíka. Veľkosť špičky závisí na veku dieťaťa. Naopak, tvar štítu cumlíka by mal byť správne profilovaný, aby bábätku nijak netlačil na nos a umožňoval mu voľne dýchať. Mal by mať otvory, ktoré prepúšťajú vzduch a zabraňujú podráždeniu pokožky bábätka.

Ako vybrať bezpečný cumlík pre bábätko?

Silikón alebo kaučuk?

Významný je aj materiál, z ktorého je špička cumlíka vyrobená. Kaučukové poznáte podľa žltohnedej farby, sú mäkké a majú špecifickú vôňu a chuť. Tieto špičky sa oveľa rýchlejšie opotrebujú. Druhým typom sú silikónové špičky, sú bezfarebné, bez chuti a zápachu. Silikón je výrazne odolnejší a nedochádza k jeho deformácií, ani pri dezinfekcii preliatím horúcou vodou.

Ako vybrať bezpečný cumlík pre bábätko?

#Zvolte bezpečnosť

Dôležité sú dostupné informácie, odporúčania odborníkov pre výber bezpečných a zdravotne nezávadných cumlíkov. LOVI cumlíky boli vyvinuté v spolupráci s neurologopédmi, sú vyrobené z najkvalitnejšieho heterogénneho silikónu, zároveň disponujú dynamickou špičkou.

Pri výbere produktov pre bábätká je všeobecne veľmi dôležité dbať na použitý materiál, tvar cumlíka a názory odborníkov. Cumlíky LOVI sú nielen bezpečné pre bábätko, ale sú tiež dostupné v rôznych zaujímavých kolekciách

Bezpečný cumlík pre bábätko

Dôležitou súčasťou výbavičky sú aj cumlíky

Voľba bezpečného cumlíka je rovnako dôležitá ako zvyšok detskej výbavičky. Pri výbere cumlíka by sme sa mali riadiť viacerými vlastnosťami – ako sú materiál, tvar špičky a štítu a tiež vek bábätka. Zásadné je, vybrať ten najbezpečnejší!

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: