Ako ušetriť pri umývaní riadu?

Bosch | 21. september 2022
Bosch
foto: BSH domáce spotrebiče

Voda je snáď najvzácnejším prírodným zdrojom na svete. Využite v domácnosti každú kvapku na maximum.

Umývačka riadu pomôže

Pokiaľ napríklad ešte stále umývate riad ručne, popremýšľajte nad kúpou umývačky. Na ručné umytie riadu z jednej naplnenej umývačky by ste spotrebovali okolo
40 litrov vody. Na jednom umývacom cykle v umývačke riadu tak môžete ušetriť až 33 litra vody v porovnaní s bežným umytím pod tečúcou vodou (na základe spotreby 6,7 litra vody na cyklus umytia, hodnoty sa môžu líšiť v závislosti od modelu a značky). Za týždeň tak ušetríte dostatok vody na jeden extra kúpeľ vo vani! 

Bosch 

Elektrina je drahšia ako voda

Preto sa oplatí sledovať energetické štítky na spotrebičoch a vyberať čo najúspornejšie modely. Niektoré moderné spotrebiče, navyše, ponúkajú technológie, vďaka ktorým ušetríte ešte viac energie. Napríklad umývačky Bosch využívajú vlastnosti prírodného minerálu Zeolith, ktorý premieňa vlhkosť na teplo. Vďaka tomu dochádza k úspornému a perfektnému sušeniu skla, porcelánu a dokonca i plastového riadu. 

Až do 31. 10. 2022 navyše prebiehajú špeciálne akcie – kúpte umývačku riadu Bosch a získajte kapsuly Finish Ultimate All in 1 na 6 mesiacov (pri priemernom používaní kapsúl 4x týždenne). Akcia trvá od 1. 9. do 31. 10. 2022 a platí pre prvých 1000 registrovaných kupujúcich. Viac na boschfinish.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: