Ako si zafarbiť vlasy doma? Máme pre vás pár tipov

PR | 5. May 2020
Farbenie vlasov
foto: PR

Chodíte si farbiť vlasy kaderníčke, ale rady by ste to vyskúšali doma? Alebo nemáte na výber... tak ako dnes?

Nemusíte mať z toho strach, dnes kúpite v obchode všetko potrebné a na dokonalý výsledok nemusíte dlho čakať.

Najskôr si kúpte všetko potrebné na farbenie vlasov

Každá žena túži po nádherných vlasoch, a preto hľadá pre seba to najlepšie. Farbenie vlasov doma je pomerne jednoduchou záležitosťou a so správne zvolenou kozmetikou vydrží farba celé mesiace. Najskôr sa rozhodnite, akú farbu na vlasy chcete. Niektoré sú vymývateľné,  iné semi-permanenté alebo permanentné. Každá je trochu iná, inak vydrží a po pár umytiach môže tiež inak vyzerať. Nezabudnite si tiež zvoliť odtieň, ktorý sa vám páči a vedeli by ste si ho na sebe predstaviť. Dobré je tiež kúpiť si aj užitočné kadernícke potreby, pretože štetec alebo miska na miešanie farby vám značne uľahčia a urýchlia aplikáciu.

Postupujte podľa návodu

Keď už máte nakúpené, môžete sa vrhnúť na farbenie vlasov. Nech si vyberiete akúkoľvek farbu, vždy dodržujte pokyny, ktoré nájdete v návode na použitie. Dôležité je nielen správne nanesenie farby, ale aj dodržanie času jej pôsobenia. Ak si ju necháte dlhšie, farba môže mať celkom iný odtieň a ohrozíte aj kvalitu a zdravie vlasov.

Určite netúžite po zafarbenej pokožke okolo vlasov, preto si ju natrite mastnejším krémom, ktorý potom len zotriete. Pri farbení vlasov sa odporúča nosiť rukavice, aby ste si nezafarbili pokožku rúk. Po uplynutí odporúčanej doby pôsobenia vlasy umyte a je to hotovo.

loreal paris preference a loreal professionnel majirel farby na vlasy

Vyberte si kozmetiku na farbené vlasy

Dnešné farby na vlasy už nie sú také agresívne ako kedysi a vlasy neničia. Napriek tomu by ste im mali venovať viac pozornosti, aby vydržali dlho krásne, lesklé a zdravé.

Najlepším riešením je kúpa špeciálnych prípravkov, napríklad šampónu na farbené vlasy. Jeho úlohou nie je len dôkladné umytie, ale aj ochrana žiarivej farby. K nemu si môžete kúpiť aj kondicionér na farbené vlasy, ktorý uľahčí česanie a zanechá vlasy hodvábne jemné. Zregeneruje ich maska na farbené vlasy, takže sa nemusíte báť suchých končekov. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: