Ako na zapálenú a svrbiacu kožu?

MAVENA | 23. november 2021
Spiridea
foto: MAVENA

Počet malých a veľkých pacientov v ordináciách všeobecných a kožných lekárov každoročne stúpa. Sťažujú sa na zapálenú, suchú a svrbiacu pokožku.

Príčinou je narušenie kožnej bariéry, ktoré je zodpovedné za mnohé chronické zápalové ochorenia kože, ako je napríklad atopický ekzém (odb. atopická dermatitída) alebo psoriáza. Suchá koža umožňuje prenikanie dráždivých látok a alergénov, ktoré následne spôsobujú zápal s charakteristickým  svrbením a škrabaním. 

Kľúčová je najmä lokálna liečba, ktorá zvyčajne dostane ochorenie “pod kontrolu”. Najdôležitejšou fázou lokálnej liečby je hydratácia postihnutej oblasti, ideálne 2x denne bez prerušenia, ako počas akútnej fázy, tak aj v období bez príznakov. Pri dodržiavaní liečebného režimu dochádza k obnoveniu kožnej bariéry a následne k zmierneniu svrbenia a škrabania.  Zároveň sa predlžujú intervaly bez relapsu, ktoré prispievajú k obmedzeniu používania kortikosteroidov.

Mavena B12  

Novinkou s veľkým potenciálom v lokálnej  liečbe chronických zápalov kože - atopickej dermatitídy, akútnej atopickej dermatitídy a psoriázy,  je základná lokálna terapia s vitamínom B12,  ktorý obsahujú prípravky z radu Mavena B12. Výrobcom je švajčiarska spoločnosť Mavena International AG, ktorá sa venuje výskumu a výrobe produktov určených k starostlivosti o podráždenú a poškodenú kožu a k liečbe chronických zápalových ochorení kože.  

Rad Mavena B12  obsahuje účinnú látku vitamín B12 (kyanokobalamín), ktorá sa vyznačuje preukázateľne protizápalovými účinkami. Vďaka patentovanej technológii dokáže molekula vitamínu B12 preniknúť priamo do kože, kde pôsobí protizápalovo, upokojuje svrbenie a začervenanie s dlhodobým účinkom. Výsledkom je regenerácia kožnej bariéry. Prirodzene jasnočervená farba vitamínu B12 dáva prípravkom Mavena charakteristickú ružovú farbu. 

Mavena B12

Rad Mavena B12 pozostáva z 3 produktov:

Mavena B12 KRÉM, Mavena B12 MASŤ a Mavena B12 AKUT GÉL. Ich výhodou je, že neobsahujú farbivá ani parfumy, sú bezpečné a dobre tolerované  aj pre tých najmenších. Kúpite v každej dobrej lekárni. Viac informácii na www.spiridea.com. 

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: