Abeceda zjedla deda, povedala na medveďa

Abeceda zjedla deda, povedala na medveďa
24.9.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: sevt

Deti milujú riekanky, hádanky a najrôznejšie hry. Tak prečo to nevyužiť aj pri trénovaní písania, čítania a počítania?

Tipy pre rodičov:

  • Kúpte dieťaťu básničkovú knižku, v ktorej sú uvedené jednotlivé písmenká abecedy a na každé písmenko je krátka básnička alebo obrázok, ktorý v sebe ukrýva tvar niektorého písmenka. Básničku sa skúste spoločne naučiť.
  • Navzájom si dávajte písmenkové hádanky.
  • Doma spolu počítajte ovocie, kocky, bábiky a podobne. Porovnávajte, čoho je viac, čoho menej a čoho rovnako.
  • Cestou do školy, do obchodu alebo hoci aj počas cesty autom si spoločne čítajte najrôznejšie nápisy na dopravných značkách, obchodoch či billboardoch.
  • Pribaľte dieťaťu do batôžka na výlet autom alebo k lekárovi zápisník a pero a nechajte ho počas čakania písať a precvičovať.
  • Zahrajte sa na školu. Do detskej izby zaobstarajte magnetickú tabuľu (alebo aj obyčajnú tabuľu a kriedy) magnety v tvare písmen a číslic, stierateľné popisovače a hra na domáce vyučovanie sa môže začať.

Čítať, písať, počítať – to sú základné zručnosti, ktoré sa deti učia v prvom ročníku. Domáce precvičovanie by malo byť pre deti hlavne zábavou.

Pracovné zošity na domáce použitie

Moje prvé čiary sú ideálnou pomôckou pre učiteľov 1. ročníka v období. Môžete ho použiť aj vy so svojím dieťaťom hravou formou a trénovať doma. Je to blok prípravných cvičení a cvikov, ktoré pomáhajú rozcvičiť jemnú motoriku dieťaťa, a pripraviť ho tak na písacie úkony.

Pracovný zošit Abeceda je pútavou učebnou pomôckou pre všetky deti, ktoré sa učia písať prvé písmená. Slúži na precvičovanie písaných aj tlačených písmen. Je dostupný aj v šikovnej stierateľnej verzii CREO.

Všetky vyššie uvedené pomôcky aj mnohé ďalšie, nájdete v predajniach Ševt papiernictvo alebo e-shope www.sevtprerodinu.sk.

Fotogaléria