Spojte vzdelávanie s hrou, zmysluplné hračky na leto

Hravohračky | 12. Jun 2020
Hravohračky
foto: Hravohračky

Hľadáte darček za ukončenie školy pre vaše dieťa, či aktivity na dlhé letné dni?

Skúmanie sveta a riešenie logických úloh môže byť dobrodružstvo. Stačí tá správna hračka.

V lete jednoznačne trávime vonku oveľa viac času ako po zvyšok roka

Či už prechádzky po meste, túry do lesa alebo bicyklovanie. Pri všetkých týchto aktivitách sme s deťmi obklopení nejakým prostredím. Tak my aj deti majú šancu spozorovať rôzne živočíchy a rastliny, ktoré majú v prírode mnoho funkcií.  Preto sú takéto výlety ideálnou cestou, ako sa s deťmi dozvedieť a nenásilnou cestou učiť o svete navôkol.

Či už spolu pozorovať lupami hmyz, listy, ďalekohľadom bociany v hniezde alebo zakresľovať do bádateľského zápisníku nové objavy. Možností je nespočetné množstvo. A z nepríjemnej 12 kilometrovej túry sa razom môže stať zábavná bádateľská misia.

POZRI TU

hravohracky

Zlé počasie? Hrať sa môžete stále

Keď už aj sme v lete vo vnútri, je to väčšinou preto, lebo sa vonku pokazilo počasie.
Za takýchto okolností sa deti môžu tiež rozvíjať zábavnou cestou a nie len sedieť za mobilom, či televízorom.

Tento čas sa dá tráviť spoločenskými hrami, ktoré okrem toho, že deti vedú, aby sa naučili prehrávať a pracovať v tíme, môžu tiež rozvíjať ich logické myslenie alebo vedomosti z iných oblastí. Zmysluplnou zábavou, ktorou spoločne prečkáte búrku, sa nie len kreatívne zabavíte ale aj niečo nové naučíte.

POZRI TU

hravohracky

Zaujímavým faktom, prečo by sme si mali dať pozor, aké hračky deťom kupujeme a ako ich necháme tráviť ich voľný čas, ktorého je cez leto oveľa viac ako po zvyšok roka, je štatistika vydaná Európskou komisiou (10 trendov transformujúcich vzdelávanie ako ho poznáme). Podľa tejto publikácie, investovanie do mladších detí prináša omnoho väčšie výsledky.

To znamená, že investovanie napríklad 10 eur do vzdelania 6 ročného dieťaťa je efektívnejšie ako investovanie 10 eur do 30 ročného človeka. A hračky sú u malých detí jednou z niekoľkých vecí, do ktorých rodičia investujú často peniaze.

TIP na skvelé hry TU

Tento rok je pravdepodobne jedným z rokov zmien

A na zmeny sú najlepšie pripravení tí, ktorí sú ochotní sa prispôsobiť a posúvať ďalej. Prehľad o svete navôkol sa nedá nadobudnúť za jeden deň, preto ak chcete aj vy u vašich detí začať pestovať prehľad, zmysluplné hračky sú jednou z možností. Či už ako darček, odmena ale pokojne aj len tak. Nech sa zabávajú a rozvíjajú.

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: