Centrum NÁDEJ pomáha rodinám

Redakcia | 29. Mar 2019
Centrum NÁDEJ pomáha rodinám

V dnešnej dobe mnoho detí a ich rodičov prechádza neľahkou situáciou, keď sa rodičia rozchádzajú a rodina, najdôležitejšie prostredie v živote dieťaťa, prechádza veľkou zmenou. Poradenské Centrum Nádej dlhodobo pomáha rodinám s deťmi, ktoré sa ocitajú v krízovej (rozchodovej/rozvodovej) situácii.

Okrem psychologického a sociálneho poradenstva, ktoré poskytuje dáva možnosť deťom aj rodičom využiť prístupy, ktoré im dokážu byť v takýchto chvíľach veľmi napomocné.

Terapia hrou aj Tréning rodičovských zručností

Patrí medzi ne nedirektívna terapia hrou, ktorá používa hru ako najprirodzenejší spôsob, ako dieťa vyjadruje to, čo nedokáže povedať slovami. Terapeutická herňa mu poskytuje bezpečný priestor a bezpodmienečné prijatie.

Osobitým typom starostlivosti o rodinu je tréning rodičovských zručností (filiálna terapia), ktorá vychádza z rovnakých princípov ako terapia hrou. Rodičia v rámci nej mávajú špeciálne hrové "polhodinky", pri ktorých zrkadlia dieťaťu to, ako sa hrá a čo prežíva. Tréning tak dáva rodičom dôležitú zručnosť a upevňuje vzájomný vzťah medzi nimi a deťmi, čo je v krízovej situácii obzvlášť dôležité.

Individuálnu formu práce dopĺňajú detské skupiny (arteterapia a muzikoterapia), ktoré môžeme realizovať aj vďaka podpore grantového programu Nadácie pre deti Slovenska.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: