4 najčastejšie chyby v detskom jedálničku

Redakcia | 13. Sep 2018
4 najčastejšie chyby v detskom jedálničku

Ovocie, zelenina, čerstvé potraviny...to všetko vieme. Každý deň sa snažíme malým drobcom nachystať stravu, ktorá mu nielen zasýti bruško, ale aj podporí jeho vývoj.

Najčastejšie chyby v detskom jedálničku

1.    Iba biele mäso

Detský organizmus potrebuje občas aj červené mäso, najmä chudé hovädzie alebo telacie. Je v ňom totiž veľa železa, preto by sa malo mäso na tanieri striedať.

2.    Vajíčka iba občas

Vo vajíčkach sa okrem cholesterolu nachádza aj veľmi veľa vitamínov, minerálnych látok, ľahko stráviteľných bielkovín a tiež dobré tuky. Deti môžu konzumovať vajíčka 2 až 3 krát do týždňa.

3.    Žiadne mlieko

Veľmi vhodné sú napríklad jogurty a kyslé mlieka v ktorých sa nachádzajú ʺživéʺ baktérie, ktoré sú prospešné pre imunitu organizmu. V detskom jedálničku, by sa mali nachádzať dve až tri porcie mliečných výrobkov v množstve, ktoré zodpovedá veku dieťaťa.

4.    Light potraviny

V snahe, aby dieťa nebolo obézne alebo, aby schudlo mu rodičia prestanú dávať jedlo s vyšším obsahom tuku. Chyba! Deti určité množstvo tukov pre svoj rast potrebujú. Mali by teda jesť polotučné, nie nízkotučné mliečne výrobky a tiež dostatok kvalitných rastlinných tukov.

Vzorový jedálniček dojčaťa
Prečítajte si tiež:

Vzorový jedálniček dojčaťa

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: