Používate Babyfóny či detské vysielačky? TOTO by ste mali vedieť

Používate Babyfóny či detské vysielačky? TOTO by ste mali vedieť
23.5.2019 v kategórii Bábätko, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Máte ich pri postieľke aj v detskej izbičke? Nie je to celkom dobré riešenie.

Negatíva babyfónov

Šikovná vecička, ktorá nám dokáže povedať či dieťa spí alebo bdie, napriek tomu, že nie je nadohľad. hlavným nedostatkom uvedenej „elektronickej opatrovateľky“ je produkcia elektromagnetického smogu, ktorý môže negatívne ovplyvniť vývoj nervovej sústavy a mozgu dieťaťa. Nemeckí odborníci testujúci niekoľko druhov babyfónov (vrátane tých, ktoré sú zabudované do detských hračiek a preto sa zvyčajne nachádzajú v tesnej blízkosti dieťaťa) dokonca zistili, že majú tak silné elektromagnetické pole, až boli telíčka detí (po naindukovaní) schopné rozsvietiť tužkovú skúšačku!

Čo môžete urobiť pre svoje dieťa?

1. Zaobstarajte si namiesto babyfónu prenosné detské lôžko alebo mobilnú postieľku na hranie. Dáte tak svojmu dieťaťu šancu, aby sa jeho organizmus vyvíjal bez trvalého vplyvu elektromagnetického smogu, ktorého je v domácnostiach vďaka zábavnej a výpočtovej elektronike viac ako dosť. Myslite na to, že už o pár rokov bude organizmus vášho dieťaťa pravidelne zaťažovaný elektromagnetickým smogom produkovaným televíziou a počítačom; a nebude sa tomu dať zabrániť.

2. Ak ste presvedčení, že sa bez babyfónu (minimálne niekedy) nezaobídete, kúpte si značkový prístroj od renomovanej firmy, ktorý nezaťaží detský organizmus v takej miere ako brak z lacných obchodov a trhovísk.

3. Vychádzajte z faktu, že voľakedy sa učitelia pýtali detí, ktoré neboli schopné recitovať dlhé básne klasikov, či náhodou nespávali pod veľkými hodinami. Môže sa stať, že o niekoľko rokov sa budú učitelia sústrastne pýtať detí, či nemávali v postieľke babyfón. A to by išlo len o tie ľahšie následky…