Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Búchanie ľavej rúčky o bruško

    , Autor: lucka-126

    Dobrý deň pani doktorka,
    chcela by som sa opýtať..Môj synček bude mať tento týždeň 6,5 mesiaca. Narodil sa v 37+2 tt, s váhou 2590 g a 47 cm. Asi posledné 4 dni si búcha ľavou rúčkou po brušku a povedala by som,že riadne silou. Je potrebné neurologické vyšetrenie? Alebo je to normálne? Ináč používa normálne obidve rúčky, prehodí si hračku z jednej do druhej..
    Ešte nelozi,aj keď už párkrát sa dal na kolienka,teraz prestal..
    Čo sa týka pretacania z chrbatika na bruško, tak to je bez problémov, z bruška na chrbatik malo..
    Ďakujem vopred za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Predpokladám, že zistil, že uvedený pohb vie urobiť, cíti jeho výsledok na bršku, určite ho to nebolí, tak robí, to čo nové "vynašiel". Predpokladám, že o pár dní zse bude robiť niečo iné.