Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Štvornožkovanie

    , Autor: tinka-9

    Dobrý deň. Môj chlapček bude mať 29.8 6mesiacov. Začal sa dávať na štyri a pohupávať na mieste. Už zo štyroch sa aj dá nabok do polosedu že sa pridržiava rúčkou.Teraz sa rukami drží na zemi a dáva sa na nohy,robí takú ako keby striešku,aj ako opička sa drží na rukách a nieje na kolienkach ale dvíha sa na chodidlá. Už pomaly začína zapájať aj rúčky ale ešte zatiaľ len všelijaké kreácie s nohami robí. Je to v poriadku alebo treba s ním ísť na nejaké cvičenia?Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na žiadne cvičenie netreba ísť, veď dokonca robí uvedené "kreácie" skôr ako je priemr, zväčša to robia deti až okolo osmeho deviateho mesiaca!