Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zvláštna chôdza

    , Autor: petulka25

    Dobrý deň, naša malá bude mať 12.mesiacov 31.05.2017. Sama sa pustila behať od ukončeného 10.mesiaca. Chodí však zvláštne - chodidlá alb niekedy len jedno chodidlo dáva akoby do vnútornej strany. Neviem, či sa tak fixuje a časom sa to zmení.... Je to normálne v týchto začiatkoch, že sa tak fixuje alebo treba vyhľadať ortopéda? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na začiatku chôdza nie jecelkom taká ako u väčších detí, nožičky kladú rôzne nie vždy je to chorobné. Treba však vidieť ako vyzerá nožička, zatiaľ nemá vytvorenú klenbu. Takže nožička vyzerá ako plochá ale niekedy môže ísť o takú zmenu, ktorú treba hneď podchytiť a dieťa musí mať špeciálnu obuv. poraďte sa s vašim lekárom a ak bude potrebné, pole vás na ortopedické vyeenie.