Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Poloha na brusku ovecka

    , Autor: jarka264

    Dobry den, moja mala ma 3 mesiace aj 2dni boli sme ma ockovani a mala drzi hlavicku len v polohe na brusku iba chvilu ma rucicky pod sebou a zvysok spravi lietadielko. Doktorka tvrdi ze uz by mala mat ruky pod sebou. Mala ma 6,90kg a 65cm. Narodila sa 38+0tt. Podla mna nie vsetky deti su podla tabuliek.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    máte pravdu, každé dieťa sa vyvíja inak a netreba hneď robiť závery, že dieťa má nejakú poruchu. Na druhej strane skúsený lekár pozná, či sa jedná o odchýlku, korá neznamená žiadne ochorenie alebo je potrebné dieťa bližie vyšeriť, prípadne rehabilitovať. Takže je na vašom lekárovi, aby stav nie len skonštatoval ale aj rozhodol, či je alebo nie je potrebné dieťa dovyšetrovať a rehabilitovať.