Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Spravanie

    , Autor: monikapap

    Dobry den, pro sim vas o radu. Syn 20 mesiacov pôrod normálny, všetko v termíne. Chcem sa len spýtať že som si všimla že keď sa hra s autíčkami tak si ľahne na zem a sleduje ako sa točia kolesa, začal to robiť aj na ihrisku pri kolotoči. Nerobí alebo nehrá sa s nimi niekoľko hodín, celkovo sa vie malo hrať. Inak všetkému rozumie, ukazuje zvieratká, pekne opakuje slova, pomenováva veci. Ešte pri hraní sa vonku alebo na návšteve keď vidí že má niekto auto tak ho chce a vrieska dovtedy kým ho nedostane, chcem sa spýtať ci to nemôžu byt príznaky autizmu.
    Dakujem Monika

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to úplne normálne: objavil, že veci sa pohybuj a točia, majú ten pohyb pravidelný. Je to normálny psychomotorický vývin.