Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Sedenie v predklone

    , Autor:

    Dobrý deň, dcéra má pol roka a do teraz sedavala na nás v polosede s podsadenou panvou, tak ako by bola v lehátku. Ale teraz sa už aj dvíha, tak ju dávam sedieť v predklone, nožičky má pred sebou a ručičkami sa opiera o chodidlá a samozrejme ju držím rukami. Môže takto sedieť? Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    môže ta sedieť chvíľu vo vašom náručí alebo v detskej sedačke pri papní, lepšie je ete v tom lehátku pri papaní.
    Celkovo ju neposadzujte, dieťa sa má posadiť až vtedy, keď sa posadí samo, čo býva okolo deviaeho mesiaca.