Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Otáčanie

    , Autor: melisa

    Dobrý deň, mám 4 mesačnú dcérku, ktorá má 6300g a 60cm. Prestala sa mi otáčať z bruška na chrbát. Opačne sa jej to ešte bez pomoci nepodarilo, len sa dá sem-tam nabok. Ako ju to naučiť? Je leniva alebo môže byť nejaká chyba??? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nič ju netreba učiť. Z bruška na chrbát a v tomto veku neotáčala aktívne, bol to prejav skôr určitej nestability, teraz je pevnejšia, tak !nespadne! z bruška na chrbátik. Otáčanie z chrbátika na bruško začína u väčšiny detí po piatom mesiaci, ale niekedy sa to podarí až po šiestom mesiaci.