Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 7 mesiacov a vrcanie, sponovanie sa

    , Autor:

    Dobrý deň,
    Moj sedemmesačny syn ( rodený vákuum extraktorom, riešili sme predilekciu hlavičky cca 2-3 mesiace a koliky, Inak v norme ) si zvykol posledné týždne stále vrcat A pritom napíná svaly ako keby tlačil robí to čoraz častejšie cez deň A V noci vzdy keď sa zobudí čo je tak 3-4x. Dlho sme to pripisovali brušku lebo od zavedenia prikrmov má stolicu raz za 2-3 dní ale ta je vždy bez kriku a bolesti, rovnako aj vetry. Je teda ešte trochu vacsi, má 73.5 cm a 10 kg Inak sa pretaca od šiestich mesiacov A už začína pomaly lozit - pohupuje sa na kolenách a přitahuje pod seba - ako žaba. Inak to je Veselé dieťa keď bol menší bol dosť dráždivý no a od tých 4 mesiacov po ockovani proti rotavirom mi začal takto zle v noci spát, cez deň sa to dá. Stále kojím. Nemohlo by sa jednať O nerozoznanie zvýšeného svalového tonu?
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to typický príznak zvýeného svalového tonu. Možno je to len v určitom zmysle hra: prišiel na to, že vie vylpdiť zvuk a nejakým spôsobom ovládať svaly. Ak by to vyzeralo, že to robí nie zámerne ale je to akýci tik, je dôležité konzulovať lekára. Vhodné je, aby to lekár videl alebo to nahrať n video.