Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • držanie hlavičky

    , Autor: evelynne

    Dobrý deň,
    náš synček má 12 týždňov a stále si nedrží hlavičku. Na brušku sa hrozne jeduje, hlavičku aj krátko zdvihne ale hneď položí, vie si ju aj pretočiť zo strany na stranu, ale tak, že tváričkou šúcha o podložku. Keď ho držíme na rukách, tiež si ju nedrží. Má ešte čas sa to naučiť, či už je to problém? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to problém, stále mu treba hlavičku držať tak, aby mu nezapadla do záklonu. amozrejme neviem z jednej informácie zhodnotiť celkovú situáciu. Závisí na mnohých ďalších súvislostiach, tehotenstve, spôsobe pôrodu, či nie je nedonosený a podobne. V každom prípade sa zverte so svojimi obavami vášmu lekárovi, ktorý má všetky uvedené informácie, dieťatko pozná, sleduje ho, vyšetrí ho a potom vie rozhodnúť, či je všetko v poriadku alebo je potrebné nejaké ďalšie vyšetrenie prípadne rehabilitácia.