Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pritahovanie pliecka k hlave

    , Autor: nemou

    dobry den, uz tyzden si vsimam ze 14 mesacna dcerka pri chodci, sedeni alebo hrani z nicoho nic si pritiahne prave pliecko k hlave -k usku..vyzera to jak nejaky tik ..robi to aj pri chodzi- ze ide sama a zrazu si pritiahne pliecko k hlave asi na 3sekundy a povoli a ide dalej...prosim mam sa bat?dcera vyrasta v kludnej domacnosti, som s nou sama doma, ma rezim kedy spinka pravidelne, papa pekne...nechapem preco to robi..je velmi ziva inak od narodenia..dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to mať rôzne dôvody, možno len taká hra, páči sa jej ten pohyb. Na druhej strane by som v každom prípade vyšetrila zrak, niekedy je to príznak určite očnej vady.