Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 5 mesačné dieťa - ruka v päsť

    , Autor: mirka-3

    Dobrý deň
    chcela by som poprosiť o radu. Náš syn, narodený 4.12.2015 má pri hre pravú ruku stále v päsť . V kľude má obe ručičky otvorené, no pri podávaní hračky, je aktívny s ľavou rukou, pravou si hračku pridržiava zovretou pästičkou.
    Pri cvičení vojtovej metódy ma nožičky väčšinou prekrížené.
    V ostatnom vývoji je podľa mňa všetko v poriadku - sám sa pretáča na bok, chrbátik a naspäť.
    Máme sa znepokojovať, je treba podstúpiť ešte nejaké vyšetrenie?
    S pozdravom
    Miroslava

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemyslím si, že je potrebné nejaké vyšetrenie . Dieťatko vie dlaň otvoriť, len ju má občas ešte v päsť. Vývoj je potrebné sledovať, nakoniec, veď chodíte pravidelne do poradne. Ak vás to trápi upozornite na to lekárku v poradni.