Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • sikana

    , Autor: zojenka

    Dobry den,chcela by som sa opytat,moja dcera navstevuje prvy rocnik na zs. Od zaciatku skolskeho roku sme mali problem s chlapcami v triede. Obtazuju ju,nahanaju, robia jej zle. Naposledy jej v triede stiahli nohavice. Dcera mi o tom nic nepovie,dozvedam sa to od spoluziaciek,ucitelky. Doma to z nej taham ako s chlpatej deky. Velmi sa za to hanbi. Celkovo je utiahnuta do seba,aj.ked sa snazim o kamaratsky vztah. Ucitelka v skole to obhajuje tym,ze chlapcom sa velm paci,ze je bitka o miesto na sedenie pri nej.no mne sa to nepaci a mam pocit,ze to zavana sikanou. Zatial neprotestuje chodit do skoly,ale viem,ze ma z tych spoluziakov strach a zacala sa pytat domov po obede,nechce navstevovat druzinu.myslela som si,ze preto,lebo som doma,kedze som tehotna,ale asi to ma suvis s tymi chlapcami.. chlapci maju zapisy v triednej knihe,na chvilu sa ukludnia a potom to zas zacne. Nemyslim si,ze dcera ich provokuje,je skor hanbliva,utiahnuta. Mozno sa jej paci zaujem chlapcov o nu,ale isto nie tie prejavy... a ja neviem co mam robit,myslite,ze mam vyhladat detskeho psychologa,alebo ide o nevinne hry deti...riesit to v skole dalej ako s triednou ucitelkou? naozaj neviem ako to riesit a bojim sa,aby jej to neublizilo. S rodicmi deti sa to riesit neda,jedni na svojho anjelika nedaju dopustit,druhi sa radesj divaju na dno poharika ako na syna. Dakujem krasne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ste veľmi vnímavá a snažíte sa riešiť problém svojej dcérky, pravdepodobne tam totiž je. Možno z pohľadu učiteľa alebo ostatných detí sú to len nezbedné hry ale citlivé, skôr utiahnuté dievčatko to trápi a nepáči sa jej to. určite by som sa porozprávala s učiteľkou, ktorá by mala chlapcov upozorniť na nevhodné správanie a tiež by som ju nenechávala v družine najmenej niekoľko týždňov / kým nepraví záujem tam znova zostať a zahrať sa /. Ak sa prblém bude stupňovať, je namieste aj riešenie cez výchovného poradcu v škole alebo detského psychológa.