Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pokakavanie

    Dobry den moja dcera zacala chodit do prvej triedy sa zacala sa pokakavat pritom sa dobre uci.teraz chodi stale na zachod a vzdy ma lenspinavy zadok ako keby ju prehanalo ale vysledky u doktorky boli v poriadku.neviem co mam robit.ale v zachode nic nie je stale ma okakane nohavicky napriek tomu ze chodi na zachod kazdu chvilu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    A stolicu ako takú, teda, že sa vykaká má pravidlene, nie je tvrdá, nemá zápchu? lebo toto okakkávanie, špinenie je príznakom zápchy, ktorá vznikne pravdepodobne ako prejav stresu a neurňozy. Nie je to nič strašné, nebojte sa, ale je potrebné dieťaťu ten stres zmierniť. Ona sa dobre učí, na školu sa iste teší, ale možno práve tým, že je perfekcionistka a chce , aby všetko bolo v najlepšom poriadku a dostála všetkým povinnostiam je v neustálom napätí a strese. Odporúčam psychologické vyšetrenie.