Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolesť na hrudi

    , Autor: iveta-3

    Dobrý deň, dcérka 6 rokov sa mi sťažuje na bolesť na hrudi v strede, povie že nebolí veľmi ale skoro každý deň. Boli sme s tým u pediatričky popočúvala ju všetko v poriadku , nakoniec skonštatovala že to môže byť pažerák a že ju to tam môže bolieť od prekyslenia organizmu dala nám nejaké lieky proti plesniam. Chcela by som sa opýtať čo ešte absolvovať aby sme zistili príčinu bolesti a z čoho to môže byť. ďakujem pekne za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bolesti na hrudníka u detí zväčša nesúvisia ani s ochorením pľúc ani srdca, o prekyslení organizmunemôžče byť ani reči, pH organizmu je stabilné a je základom života! Možno tým pani doktorka myslela zvýšené vylučovanie kyseliny v žaldku, to je u deti tiež málo časté. Neviem viac na otázku odpovedať. Bolesti na hrudníku u detí sú najčastejšie pri gastroesofageálnom ferluxe / je to vlastne pálenie žáhy/, pri poruchách chrbtice, pri niektorých virózach. Zhodnotiť to naozaj musí lekár.