Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nadmerny prijem tekutin 3 rocneho synceka

    , Autor: mojkokolja

    Dobry den. Syncek bude mat za mesiac 3 rocky a zacal chodit teraz od septembra do skolky. Kazde rano chodime do skolky s placom. A zacal sa v skolke pocikavat ked spinka. Doma mu plienku nedavam na denne spinkanie ale na noc este ano. No ale ucitelka vravi ze vela pije a vsimla som si to aj doma, ze ked pride tak si pyta tekutiny, co nerobieval. takze ked vela pije tak aj vela cika. Len ma teda trapi to ze zacal vela pit a rozmyslala som nad cukrovkou. Ale moze byt nadmerne pitie aj prejav psychiky ako napriklad to ze zacal chodit do skolky a este si nato uplne nezvykol? Dakujem velmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nadmerné pitie a močenie môže byť prejavom stresu z nástupu do kolektívu. To by som však povedala až vtedy, keď sa dieťaťu vyšetrí hladina cukru v krvi a moč na cukor. Preto by ste mali čo najskôr v tejto veci navštíviť lekára. Aby to bolo ešte zložitejšie, provokujúcim faktorom vzniku cukrovky / u jedinca, ktorý to má geneticky zakódované/ môže byť aj stress - teda aj vstup do kolektívu.