Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Separacna úzkosť?

    , Autor: elluska

    Dobrý deň, chcem sa teda informovať, ako zbavit u mojej dva a pol ročnej dcérky separacnu úzkosť? Dokonca ju zaciname davat do jasli :-(

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Separačná úzkosť nie je problémom tohto veku, tá sa objavuje v priebehu konca prvého roka dieťaťa ako prejav vývoja bez príčiny. Vo veku, kedy dieťa vstupuje do kolektívu a býva separované od matky je to prejav ešte nedostatočného dozretia dieťaťa na oddelenie od najbližšej osoby, zväčša matky. Ak sú prejavy dieťatka pri tomto odlúčení také, že naozaj toto odlúčenie nezvláda, je potrebné stup do kolektívu odložiť.