Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dieta po poobednom spanku histericky place

    , Autor:

    Moja dcerka ma 3r., je to taka ukecana ciperka trochu viac mozno tvrdohlava inak velmi sikovne dieta. Este stale ma obdobie vzdoru no to sa mi zda pomaly odznieva. Este mame doma maleho 3-mesacneho sinceka no s tym ma nanajvys dobry vstah. A teraz k mojmu problemu: minuly tyzden nastupila do skorky - velmi sa na tomtesila. Prvy den prenehol perfektne dokonca aj pobede spinkala co doma uz rok nerobi, ba dokonca ju aj ucitelka chvalila aka je samostatna a vsetko ovlada. No ale v utorok nadtal problem ked sa poobede zobudila zacala revat a revala azmdo mojho prichodu. Ucitelka ju nevedela nijakmutisit lebo ona ku sebe nikoho nechcela amkedmsa o to niekto pokusal kopala a podobne. To iste sa opakovalo aj ostatne dni az v piatok nam volali nech si pre numprideme lebo budi ostatne deti. Ucitelka mi vravrla ze doposial nicntake nemala - dopoludnia je tomukazkove dietko aj ked tvrdohlave a po vyspani nastane uplny zvrat. Spinkava tam aj so svojim plysakom. Dnes v pondelokmsme zvolili taktikunze ju priviedol tatinko a na obed ju siel vyzdvihnut. Lenze ked prisiel plakala znova, vraj celyncas v pohodicke a pri polievke spustila plac. Zajtra ju tam chceme nechat aj na poobedie s tym ze pre nu pride tatino - aby si nezvykala ze vzdy kedmzacne plakat tak jamdobehnem pre nu. Vobec neviem ci robime spravne....som z toho zufala a nikto mi nevie poradit.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite nerobíte správne. Dieťatko je už pravdepodobne na vstup do kolektívu pripravené ale v rámci prispôsobenia sa a zvykaniu si na kolektív deti hne´d od začiatku v kolektíve neostávajú spať. Keď sa zobudí je pre neho v neznámom prostredí, možno sa mu niečo snívalo a nevie, čo sa deje, kde je. Určite by som ju nechala v škôlke dopoludnia / pozor, môže sa stať, že aj to sa jej prestane páčiť : je to šikovné, zvedavé dievčatko, tak ju škôlka bavila kým to bolo niečo nové, ke´d zistí, ako sa vlastne každý deň podobá tomu druhému, možno bude aj s vodením do škôlky problém, teda ráno, ale to budete riešiť, keby to nastalo/, na obed by som ju zobrala a uložila doma. Treba byť trpezlivý, možno po niekoľkých týždňoch znova bude chcieť zažiť niečo nové, čo bude spinkanie v škôlke. Často to tak vidíme.