Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hukanie a ine zvuky

    , Autor: andrea-125

    Dobry den prajem!Chcela by som poradit.Moj skoro 4-rocny syn chodi 3 tyzdne do skolky.Vsetko je v poriadku az na to ze:zijeme v zahranici a tu chodi vela hasicov a policajtov a hukaju a hukaju o dusu.maly zacal oblubovat hasicov a ked sa uz nechce hrat alebo ho nic nebavi,tak zacne hukat ako hasici a destikulovat rukami akoze hasi atd.je pri tom dost hlucny a bydava zvuky kadejake.proste si predstavuje tych hasicov v mysli.v skolke hovoria,ze to neni normalne.co si myslite vy?dakujem!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ to robí v rámci hry, že si na to spomenie, vezme si príslušné autíčko alebo inú zvukom zodpovedajúcu hračku žiadnu nenormálnosť a neprimerané správanie v tom nevidím. Určite to bude prechodné, sledujte to aj doma, ako často a s akým zámerom sa takto hrá, ako sa pri tom správa, či sa dá z takejto hry vyrušiť a adekvátne na otázku alebo príkaz reaguje.